• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków "Energetyk - Elektronik" w Bytomiu wybrał się na czerwcowe zwiedzanie niedawno oficjalnie otwartego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie, na Księżej Górze. Zbiórka uczestników odbyła się przed naszą szkołą, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Następnie kawalkadą samochodów w ilości 10 aut wyruszyliśmy do Radzionkowa.
Punktualnie  o godz.11:00 powitał nas przewodnik z Ogrodu w Mikołowie, który przedstawił nam plan zwiedzania. Jak się okazało, kompleksowe zwiedzanie ogrodu obejmuje obszar kilku kilometrów i trwa 3 godziny, jednakże ze względu na to, że wśród uczestników było kilka osób z problemami swobodnego poruszania się, trasę zwiedzania trochę skróciliśmy.

Pan Przewodnik pięknie opowiadał o całej historii powstawania ogrodu, a przede wszystkim, szczegółowo i w bardzo interesujący sposób opisywał poszczególne gatunki roślin. Bardzo wiele ciekawostek opowiedział o zwyczajach i pracy pszczół w ulach, których kilka oglądaliśmy z daleka.

Przy skarpie, gdzie posadzone były różnego rodzaju rośliny, odbyła się mała uroczystość. Marysia Paczocha przywiozła ze sobą roślinkę - rozchodnik dziko rosnący, który następnie przy pomocy Izy Donigiewicz zasadzony został na skarpie, na pamiątkę naszego tutaj pobytu.

Z żalem odchodziliśmy z tego pięknego  miejsca, gdzie wśród zieleni i świergotu ptaszków czuliśmy się wszyscy świetnie.

Dziękujemy!!

Powyżej tradycyjne zdjęcie zbiorowe z przewodnikiem!

Po trudach zwiedzania mogliśmy odpocząć  w sali edukacyjnej, gdzie czekała na nas kawa, herbata i naturalnie przepyszny kołacz radzionkowski, z pozdrowieniami od Burmistrza Gabriela Tobora, który ze względu na wyjazd służbowy nie mógł z nami być obecny, ale życzył nam wiele radości i zadowolenia ze zwiedzania i miłego spotkania.

Basia jak zwykle poinformowała nas o najbliższych spotkaniach i wycieczkach.
Wreszcie nastąpił czas na obiecaną niespodziankę - mianowicie nasz kolega Andrzej Nigrin obchodził właśnie 85 urodziny, były kwiaty, gratulacje, uściski i chóralne 100 lat !!

Kolejne 100 lat odśpiewaliśmy Wiesiowi Wiechowi, który niedawno też obchodził urodziny. Nie obyło się bez lampki szampana i dobrego winka. Humory wszystkim dopisywały. 

Mieliśmy także specjalnego gościa - naszą koleżankę Janinę Żywną, która przez wiele lat była aktywnym członkiem Klubu, niestety życiowe drogi rzuciły Ją daleko, aż na Polesie. Janina bardzo się cieszyła ze spotkania z nami.

A dla solenizanta zaśpiewała piosenkę "Kiedy znów zakwitną białe bzy".

Tak wspaniale zakończyliśmy naszą wiosenna wycieczkę na łono natury, która dała nam wiele przyjemności i zadowolenia, ze wspólnie spędzonych chwil w miłym towarzystwie.

Więcej zdjęć możesz zobaczyć w naszej Foto Galerii TUTAJ

Film z wycieczki do Ogrodu Botanicznego na Księżej Górze możesz zobaczyć poniżej:

Do następnego razu!
 
 

Tekst: Elżbieta Sochacka
Zdjęcia: Irena Czerny
Danusia Kucharczyk
Film: Krystian Czerny

 

Komentarze obsługiwane przez CComment