foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 W „okrągłorocznicowej” części cyklu poświęconego pięknu starych tableau szkolnych pora na najmłodszych jubilatów – klasę świętującą 40-lecie matury. Naszymi jedynakami (jedynym zachowanym tableau) w tej kategorii jest klasa Va rocznik 1977.

 

 40 lat temu koleżanki i koledzy z tej klasy – poniekąd łamiąc dotychczasową tradycję – postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami stworzyć swoją wizytówkę. Być może dlatego też postawili na prostotę i oszczędność formy. W odróżnieniu bowiem od wcześniej prezentowanych, tableau to nie zawiera żadnych elementów dekoracyjnych, wyjąwszy tapetę stanowiącą tło obrazu.

Z dziennikarskiego obowiązku pozwolę sobie nadmienić, że Dyrekcję szkoły reprezentuje słynny tercet egzotyczny (Acik – Koczis – Dziki), o którym więcej można poczytać TUTAJ.

 

Tableau klasy Va w wersji czarno-białej

 Godzi się także wspomnieć, iż gorącym zwolennikiem rewitalizacji tego dokumentu był nasz wierny czytelnik, autor nadesłanych wspomnień, anegdot i licznych komentarzy, Grzegorz Gałęzowski (trzeci od prawej w górnym rzędzie), którego więź uczuciowa z klasą i naszą szkołą na pewno zasługuje na specjalne wyróżnienie.

 

 Tak prezentuje się jubileuszowe tableau w wersji barwnej.

 

Przedstawione tableau stanowi część projektu zatytułowanego „Jubileuszowy Kalendarz Energetyka-Elektronika 2018”, na którego zawartość składać się będzie 12 najpiękniejszych tableau naszej szkoły. Liczymy na Wasze propozycje i zainteresowanie!

 

(ciąg dalszy nastąpi)

Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!

 

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment