foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Drugim reprezentantem „złotego kwartetu”, czyli klas obchodzących w bieżącym roku 50-lecie matury, jest tableau klasy Vb, o specjalności elektromechanika medyczna.

 

Tableau klasy Vb w wersji czarno-białej

 

Niestety, w tym przypadku nie udało się ustalić, kto był jego autorem. Zamysł kompozycyjny opiera się na koncepcji przedstawienia zdjęć świeżo upieczonych techników na kliszy filmowej. W ten sposób powstały niejako dwa „filmy”: górny i dolny, pomiędzy którymi umiejscowione zostały dyrekcja i grono pedagogiczne. Warto zauważyć, że w zdecydowanej większości szkolnych tableau główne napisy znajdują się powyżej fotografii absolwentów - tu akurat jest odwrotnie.

W odróżnieniu od tableau prezentowanego poprzednio, główne akcenty dekoracyjne umieszczone zostały po jego prawej stronie i składają się z czterech lekko zasymetryzowanych kwadratów. W lewym górnym widzimy płonącą żarówkę, symbolizującą wiedzę i umiejętności – dziś powiedzielibyśmy „know-how” - w towarzystwie wspominanego już „piorunka”, czyli wyraźnego akcentu szkolnego. W prawym dolnym natomiast – widnieje wąż Eskulapa, w sposób oczywisty nawiązujący do bardzo popularnej w II połowie lat 60. ubiegłego wieku specjalności w naszym technikum, jaką była elektromechanika medyczna.

 

 

Na honorową wzmiankę zasługuje fakt, iż z klasy tej wywodzą się trzej panowie, którzy już wkrótce zasilili szanowne grono pedagogiczne: Jerzy Kindykiewicz i Stanisław Honcz (pierwszy i drugi od lewej w górnym filmie) zostali nauczycielami zawodu, a Henryk Grzybek (czwarty od prawej) przez długie lata wykładał elektronikę i w tym czasie był wychowawcą ośmiu klas naszej szkoły.

Barbara Sawicka natomiast (dziś Barbara Sawicka-Zappa - ósma od lewej), jest jedną z naszych wierniejszych czytelniczek, przesyła zdjęcia sprzed lat i od czasu do czasu daje się namówić na anegdotyczne wspomnienia.

 

 

 Tak prezentuje się jubileuszowe tableau w wersji barwnej.

 

Przedstawione tableau stanowi część projektu zatytułowanego „Jubileuszowy Kalendarz Energetyka-Elektronika 2018”, na którego zawartość składać się będzie 12 najpiękniejszych tableau naszej szkoły. Liczymy na Wasze propozycje i zainteresowanie!

 

(ciąg dalszy nastąpi)

Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!

 

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment