• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Typ szkoły: Technikum Energetyczne
Wydział: dzienny
Specjalność:  elektroenergetyka
Wychowawca:  Mieczysław Haberko
Lata nauki: 1958-1963
Wychowawca: Absolwenci:
 
1 Brol Seweryn 14 Kalaga Anna
2 Dubik Wiktor 15 Kania Irena
3 Duzdowski Wiesław 16 Kastyak Andrzej
4 Dziedzic Jan 17 Komisarek Jeremi
5 Dziuba Henryk 18 Pańczyk Alfred
6 Frey Henryk 19 Pelka Maria
7 Ganzera Paweł 20 Spińczyk Gerard
8 Gladysz Jan 21 Stampka Eugeniusz
9 Głuch Janusz 22 Stańczyk Marian
10 Grabowski Eugeniusz 23 Studziński Mikołaj
11 Herman Rudolf 24 Ścisło Ryszard
12 Horodecki Jerzy 25 Tobolik Tadeusz
13 Kaczorowski Roman    

Tableau klasowe:


Inne:

 Chętnie umieścimy tutaj różne ciekawostki, anegdoty, zdarzenia dotyczące Twojej klasy jak również zdjęcia i inne, które nam zaproponujesz. Pisz na adres klikając Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wasz kolega Jan Dziedzic przysłał nam opisane zdjęcia, które publikujemy poniżej.

 
Przed szkołą na tradycyjnym płotku do siadania na przerwie. Na zdjęciu jestem ja w jasnym swetrze, Heniek Dziuba i w kadrze przechodzący prof. Skonieczny "Bismark".
 
Była wspólna wycieczka 2 klas naszej 4b i o rok starszej. Widać tam między innymi Anię Kalaga, Jankę Łagocką i inni (do rozszyfrowania). Zdjęcie zrobione w schronisku Markowe Szczawiny (chyba już go nie ma, bo spaliło się).
 

 Nasza wychowawczyni prof. Waszczewska (nauczycielka chemii), zabrała nas na wycieczkę naukową do gazowni w Zabrzu. Po zapoznaniu się ze szczegółami techniki gazowej, pozwolono nam wejść na zbiornik gazu o wysokości 80 m. Na górze "Syberia". Wiatr, totalny mróz, śnieżyca. Widać to po twarzach. Oglądanie widoków trwało niespełna 2 min, zdjęcie i chodu na dół. Zwróćcie uwagę na czapki szkolne, nie wszyscy je mieli, a zima w tym dniu była straszna.

Oto e-mail od Mikołaja Studzińskiego:

Trafiłem na klasę Vb rok ukończ. 1963 absolwenci... i obudziły się wspomnienia...
Pozwólcie, że scharakteryzuję niektórych z nich, tak jak ich pamiętam.

Nr 1. Brol Seweryn; Dojeżdżaliśmy z tego samego miasta do Bytomia. Wiele godzin spędzonych na dojazdach w pociągach. Wspólne zainteresowania, np. elektronika, transport szynowy. Potem nasze drogi się trochę rozeszły. Ja pozostałem na PKP, a On został prezesem firmy PAPIEROTECHNIKA.
Teraz niestety już nie żyje!

Nr 2. Dubik Wiktor; siedzieliśmy w jednej ławce przez co najmniej 2 lub 3 lata. Zaszczepił mi podziw do opery i operetki. Od Niego usłyszałem (i pamiętam do dziś) charakterystyki ówczesnych artystów Opery Bytomskiej.

Nr 5. Dziuba Henryk; świetny matematyk! Zawsze u Dziadka (prof. Gomoliński) miał dobry a czasem dobry +. Proszę mi wierzyć, że niełatwo było na to zasłużyć, bo piątki to się raczej nie zdarzały!

Nr 7. Ganzera Paweł; talent muzyczny (gitara) i do języków obcych. Prof. Zaleska zawsze stawiała nam go jako przykład ucznia przodującego w j.angielskim.

Nr 8. Gladysz Jan; miłośnik fotografii. Na ówczesnej lustrzance dwuobiektywowej "Start" robił zdjęcia, które później publikowały gazety o tematyce sportowej.

Tyle na razie. Jeśli o czymś lub o kimś zapomniałem, lub coś przekręciłem, to przepraszam, ale od tego czasu minęło już przeszło 40 lat!!!

Mikołaj

Komentarze obsługiwane przez CComment