• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pierwszy miesiąc 2016 roku dobiega końca. Jak każdy rok – również i ten niesie ze sobą rozmaite rocznice i bardziej lub mniej okrągłe jubileusze. Oprócz tego że przestępny, rok bieżący jest wyjątkowy choćby z tego względu, że obchodzimy w nim jubileusz 1050-lecia chrztu Polski i wszelkich uroczystości z tym związanych. Czytaj więcej

Z pomniejszych rocznic wspomnieć wypada 60-lecie Poznańskiego Czerwca i 60-lecie Ślubów Jasnogórskich. Również 60 lat temu otwarty został Stadion Śląski, a przed 45 laty rozległo się słynne „Pomożecie – pomożemy!” Z wydarzeń kulturalnych warte wzmianki jest 50 rocznica wejścia na ekran TV kultowego dziś serialu „Czterej pancerni i pies”, który od razu zawładnął sercami niemal całej Polski, i półwiecze wydania pierwszego albumu (czy też płyty długogrającej, jak to się kiedyś mówiło) równie sławnych „Czerwonych Gitar” pt. „To właśnie my”, z jakże znaczącym przebojem „Matura”. To były czasy!

 

Płynnie przechodząc na nasze podwórko, wymienić należy kilka następnych jubileuszy, wśród których prym wiedzie obchodzone od kilku miesięcy 20-lecie Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik”.
Zobacz TUTAJ.

 

45 lat temu odszedł od nas ówczesny nestor grona pedagogicznego Franciszek Gomoliński, słynny „Dziadek”, przed 40 laty pożegnaliśmy jednego z najbardziej zasłużonych dyrektorów Energetyka-Elektronika, niezapomnianego „Wierusia”, czyli Bronisława Wieruszewskiego.
25 lat temu nauczycielskie szeregi opuścił Tadeusz Pawela, 20 lat temu odeszli od nas Edward Makula, wspaniały pilot i szybownik, nauczyciel naszej szkoły, patron Pracowni Awioniki, oraz Monika Raczyńska, niezapomniana „Kaczka”.


Przed 20 laty pożegnaliśmy także Kazimierza Borowca, długoletniego naszego wicedyrektora, oraz Jarosława Ilnickiego – „Łysego”, bodaj najbardziej znanego wuefistę Energetyka-Elektronika.

Wszystkim tym postaciom poświęcone zostaną w najbliższym czasie osobne reportaże.

Niezmiennym celem jaki nam przyświeca od samego początku istnienia Naszej Witryny jest by „ocalić od zapomnienia” te znaczące fakty i postaci, które zaistniały w społeczności Energetyka-Elektronika i ze wszech miar zasługują na pamięć naszą i naszych następców. Liczymy też w tym względzie na Waszą pomoc.

Zespół Redakcyjny

Komentarze obsługiwane przez CComment