• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Data spotkania: 02 czerwca 2012
Spotkanie: Po 50 latach od matury
Absolwenci klas: 5a i 5b rocznik1962
Wychowawcy: 5a Wiktor Wojciechowski; 5b Antoni Piotrowski
Miejsce spotkania: Bytom: Budynek szkoły, rest. "Fat Mama's" ul. Wrocławska 48

 "Skały wietrzeją, człowiek się zmienia lecz pozostają szkolne wspomnienia ..." tak napisane jest w folderze jaki otrzymał każdy z uczestników jubileuszowego spotkania po 50 latach od matury. Spotkanie ze wszech miar bardzo udane! O godz. 10:30 uczestnicy spotkania wzięli udział w mszy św. w intencji zmarłych Pedagogów i Kolegów w kościele p. w. Św. Wojciecha na placu Klasztornym 5.
Następnie wszyscy udali się do zwiedzania szkoły, najpierw jednak zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, które każdy z uczestników spotkania jeszcze w tym samym dniu otrzymał na spotkaniu w restauracji. Po zobaczeniu pracowni i Sali Historii Szkoły wszyscy udali się do klasy gdzie usiedli w ławkach jak za dawnych lat. Było wesoło i wszyscy wspominali dobre stare czasy.
Finał spotkania miał miejsce o godz. 12:30 w restauracji "Fat Mama's". Wszyscy opowiadali o swoich losach po opuszczeniu szkoły przed 50 laty. Okazuje się, że drogi życiowe były tak różne i zaskakujące, że trudno było w to uwierzyć co mówili o sobie koledzy. trzeba obiektywnie stwierdzić, że spotkanie było wyjątkowo udane i dobrze zorganizowane. Jaki jedni z ostatnich mogli jeszcze wejść do szkoły na pl. Klasztornym w postaci takiej jak j`a opuszczali 50 lat temu. Niestety szkoła została wyprowadzona z budynku i w tej postaci jaką ją znamy już nie istnieje i niestety następni jubilaci już nie będą mogli usiąść w ławkach za dawnych lat. Poniżej zdjęcia ze spotkania.

 Klikając poniżej na miniaturę zobaczysz więcej zdjęć w naszej Galerii Zdjęć
   Msza Święta.
   Zwiedzamy szkołę.
   W klasie jak za dawnych lat.
   W restauracji
 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania przed budynkiem szkoły.
 
Kliknij na miniaturę, aby powiększyć!

Zostało zrobione pamiątkowe tablo z tego udanego spotkania.

 

Kliknij na miniaturę, aby powiększyć!

Więcej zdjęć w naszej galerii TUTAJ

Jest też płyta DVD, która zawiera materiały foto-video ze spotkania jak również materiały archiwalne ze spotkania w Sedlaczku w roku 2010 oraz portrety dyrektorów, wychowawców oraz nauczycieli którzy uczyli w tamtych czasach. Poniżej fragmenty z tej płyty.

Płyta DVD oraz tablo jest dostępne u kol. Andrzeja Staneckiego.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment