• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
szymik_wladyslawa_2.jpg Nauczane przedmioty: chemia
Wykształcenie: wyższe
Tytuł: magister
Lata pracy:
Ksywka: Władzia
Zdjęcie: Charakterystyka:
b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_szymik_wladyslawa_2.jpg  Wieloletnia, etatowa nauczycielka chemii. Była człowiekiem myślącym, zorganizowanym. Mądrze prowadziła pracę wychowawczą w klasach powierzonych jej opiece. Miała wielki wpływ na swoich uczniów.
Nie odstępowała od swoich zasad, wymagała od wychowanków odpowiedzialności, systematyczności, pracowitości. Ucząc chemii, wprowadziła do systemu oceniania słynne "plusy i minusy", za krótkie - co lekcja - zadawane pytania.
Z naszej szkoły przeszła do Technikum Samochodowego na stanowisko wicedyrektora szkoły, a następnie pełniła funkcję dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu-Bobrku. Przez kilka lat była wychowawcą w Zakładzie Wychowawczym dla dziewcząt w Bytomiu. Wprowadziła i wiele lat prowadziła konkursy wiedzy o patronce naszej szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie.

Więcej o nauczycielu:

 Miejsce oraz data  pochowania śp. Władysławy Szymik:

Lokalizacja:
Bytom, cmentarz przy ul. Powstańców Śląskich

Odeszła od nas: 31 października 2003 r.
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_szymik_szymik_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_szymik_szymik_3.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_szymik_szymik_4.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_szymik_szymik_5.jpg
 
Co piszą uczniowie:

Pani mgr Władysława Szymik była wspaniałym pedagogiem i wychowawcą. Jako nauczycielka chemii potrafiła w sposób bardzo łagodny, a przy tym konsekwentny przekazać nawet największym tumanom chemicznym, o co w tym chodzi. Jako nasza wychowawczyni zapisała się w naszej pamięci tylko od najlepszej strony - jako pedagog i człowiek.

Marek Bukowski - wychowanek, Va 1970.

Profesor Szymik na lekcji chemii pewnego dnia powiedziała: "kto zapamięta nazwę tych dwóch związków chemicznych (tu zaturkotało, zaszeleściło Pani w gardle; usłyszałem coś jakby lekki kaszel) - to na koniec roku dostanie piątkę". Uśmiechnęła się ciepło i dodała kojącym głosem: nie zapisywać. Przyszło mi to do głowy podczas Jej pogrzebu w 2003 roku. Pomyślałem sobie, że teraz to Jej na pewno  nie powiem - a miałem taką nadzieję, że chcę tą ocenę, że należy mi się ta piątka. Bo czort wie, czy byłem zbyt pilny, czy miałem dobrą pamięć... Ja - Pani Profesor - ja pamiętam nazwę tych związków chemicznych.
To sześciometylenoczteroamina  i dwuchlorodwufenylotrójchloroetan. A szkołę ukończyłem w 1970 roku.

Wiesław Lipka - absolwent z roku 1970, klasa Vb.

 
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje, to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie, lub inne materiały, gdzie występuje w/w nauczyciel - przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment