• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
bialoskorski_ryszard.jpg Nauczane przedmioty: fizyka, chemia, materiałoznawstwo, podstawy elektrotechniki
Wykształcenie: wyższe
Tytuł: inżynier
Odszedł od nas:  23 listopada 2004
Ksywka: Ponton
b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_bialoskorski_ryszard_1.jpgNauczyciel chemii, fizyki i materiałoznawstwa. Jego pasją była historia Polski, o której wiedział wiele, czasami nawet to, czego nie wiedzieli historycy. Młodzież darzyła go sympatią i nazywała pieszczotliwie "Ponton". Założył na terenie szkoły Związek  Zawodowy "Solidarność". Był Prezesem Ogniska ZNP.
   

Więcej o nauczycielu:

 
Co piszą uczniowie:

Moją pierwszą ocenę w Technikum otrzymałem od Pontona, który miał z nami podstawy elektrotechniki.

- A więc, Fogel, powiedz mi, co to jest napięcie? Po długotrwałym stękaniu o "plusach", "minusach", elektronach, atomach, Bóg wie jeszcze co; usłyszałem: Napięcie jest to różnica potencjałów. Siadaj, dwója.

I ta różnica potencjałów towarzyszy mi w całym moim dorosłym życiu, objawiając się napięciem, niestety najrzadziej w technicznym pojęciu tego słowa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 5d 1968

Chcąc być w zgodzie z prawdą, nie mogę się pochwalić, że Pan Ryszard należał do moich ulubionych nauczycieli. Co więcej - bodaj żaden inny nie był źródłem tylu stresów. Z tego, co pamiętam, podobnie reagowała cała moja klasa (Va 1975). No cóż, może byliśmy wyjątkami.

Grób Ryszarda Białoskórskiego znajduje się na cmentarzu w Jaworzu, koło Bielska-Białej. Odwiedziłem miejsce Jego wiecznego spoczynku i zadumałem się nad dawno minionymi chwilami...

Krzysztof Woźniak Va 1975

Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel -przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej Witryny" - absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment