• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
rafalski_wladyslaw_1.jpg Nauczane przedmioty: sieci elektryczne, aparaty elektryczne
Wykształcenie: wyższe
Tytuł:
Lata pracy:
Ksywka: Gawron, Ramzes
Charakterystyka:

b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_rafalski_waclaw_1.jpg

Przez starsze roczniki zwany "Gawronem", późniejsi absolwenci ochrzcili go "Ramzesem".. Jeden z najdawniejszych nauczycieli przedmiotów zawodowych w naszej szkole; figuruje już na pierwszym tableau z roku 1957. W Technikum Gospodarki Komunalnej  uczył przedmiotu sieci elektryczne, w Technikum Energetycznym i Elektronicznym natomiast wykładał aparaty elektryczne. Był autorem książki "Urządzenia elektryczne wagonów". Był także dyrektorem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Katowicach.

Na lekcjach zawsze poważny i skupiony, wykładał ściśle na temat, nie uznawał dygresji i przerywników. Charakteryzowała go niezwykle oszczędna mimika i chłodny spokój, czemu zawdzięczał swój drugi pseudonim.

Więcej o nauczycielu:

Co piszą uczniowie:
 Mimo, iż lekcje z "Ramzesem" należały do bardzo poważnych, zdarzały się i na nich sytuacje anegdotyczne. Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ.
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment