• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
borowiec_kazimierz.jpg - 1.99 KB  Nauczane przedmioty: maszyny elektryczne, pracownia elektryczna, podstawy elektrotechniki
Wykształcenie: wyższe - Politechnika Śląska
Tytuł: inżynier
Lata pracy: 1960-1990
Ksywka:  Kazio
Charakterystyka:

borowiec_kazimierz_1.jpg - 7.82 KBDługoletni wicedyrektor technikum. "Najprzystojniejszy z dyrektorów" zaczął pracę w naszej szkole w roku 1960, jako asystent w pracowni elektrycznej. Kończył wówczas studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach - wydział maszyn elektrycznych. Tego przedmiotu (wraz z innymi zawodowymi) uczył także później w szkole. W 1966 roku objął funkcję zastępcy dyrektora ds. technicznych. Wybitnie uzdolniony matematycznie, z bardzo dużą wiedzą techniczną, rozszerzoną o radiowo-telewizyjno-elektroniczną oraz komputerową.

Był dyrektorem zaangażowanym, określał kierunek rozwoju szkoły, także jej bazy technicznej. Odznaczał się zdrowym rozsądkiem przy rozpatrywaniu różnych spraw, zawsze udzielił rady i pomocy. Uczynny, dobry kolega i przyjaciel. Doceniał sport i turystykę. Uczestniczył, lub prowadził, wiele obozów wędrownych, harcersko-żeglarskich oraz zimowisk. Sam ciągle uprawiał sport. W roku 1990 przeszedł na emeryturę, ale dalej pracował w szkole w niepełnym wymiarze godzin. Pozostał w pamięci nauczycieli i młodzieży jako świetny fachowiec, zawsze pomocny zarówno kolegom, jak i młodzieży.

Prócz urody amanta filmowego, znakiem rozpoznawczym dyr. Borowca była palona przezeń fajka i otaczający go aromat "Amphory".

 
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Miejsce oraz data  pochowania śp. Kazimierza Borowca

Lokalizacja: Bytom; cmentarz przy ul. Staffa

Odszedł od nas: w lutym 1996 roku

b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_borowiec_borowiec_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_borowiec_borowiec_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_borowiec_borowiec_3.jpg

Komentarze obsługiwane przez CComment