• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
chalupa_marian.jpg - 1.88 KB  Nauczane przedmioty: podstawy elektrotechniki, pracownia elektrotechniki
Wykształcenie: wyższe
Tytuł: inżynier
Lata pracy:
Ksywka: Maniuś
Inne:
Zdjęcie: Charakterystyka:
chalupa_marian_1.jpg - 7.51 KB 

Wieloletni pracownik, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodzieży w naszej szkole. Pracował w niej niemal od początku jej istnienia. Uczył podstaw elektrotechniki i pracowni elektrycznej. Na jego sposobie uczenia wzorowali się następni pedagodzy, uczący w naszym technikum tych przedmiotów. Bardzo solidny i systematyczny; sprawiał, że jego uczniowie dogłębnie poznawali przekazywaną im wiedzę. Jak dobrym był pedagogiem, świadczą wypowiedzi jego wychowanków:

Więcej o nauczycielu:

 

Miejsce oraz data  pochowania śp. Mariana Chałupy:

Lokalizacja: Piekary  Śląskie; Cmentarz przy ul. Kalwaryjskiej

Odszedł od nas: 14 kwietnia 2003

b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_chalupa_chalupa-_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_chalupa_chalupa-_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_chalupa_chalupa-_3.jpg
Co piszą uczniowie:
 

Inż. M. Chałupa był moim profesorem. Wspaniały wykładowca podstaw elektrotechniki. To On zainteresował mnie elektroniką - wspaniałe wykłady o elektromagnetyzmie, indukcji, lampach elektronowych, tranzystorach, galach radiowych. Dzisiaj wiem, że wiedza poszła dalej - ale dzięki tym solidnym podstawom mogłem rozwijać się dalej. Jego bardzo duży dar przekazywania nam wiedzy w sposób interesujący, stwarzał, że bardzo trudny przedmiot był łatwy i ciekawy. Jego odejście od nas to wielka strata, a zarazem, obowiązek dla nas żyjących, dalszego kontynuowania Jego dzieła. Dzisiaj mogę powiedzieć, iż miałem wielkie szczęście, być uczniem tak wielkiego pedagoga. Pamięć o nim będzie we mnie zawsze.

Hubert Anczok Va 1963

Prof. M. Chałupa był moim nauczycielem i wychowawcą przez pierwsze dwa lata mojej nauki w Technikum Elektronicznym, w związku z tym wiążę z jego osobą niezwykle serdeczne wspomnienia. Był niewątpliwie wybitnym pedagogiem, który wychował kilka pokoleń absolwentów i z pewnością szczytnie zapisał się w historii naszej szkoły.

Adam Lempa Vb 1987

Śmierć inż. M. Chałupy bardzo mnie dotknęła, szczególnie że pamiętam go z pierwszych lat mojej nauki w szkole. Faktycznie jak dziś pamiętam, że na 5 umiał tylko Pan Bóg, na 4 nauczyciel, a uczeń max na 3. Takich nauczycieli jest już naprawdę bardzo niewielu, a teraz zabrakło nam tego, którego znaliśmy najbliżej.

Tomasz Kik Vb1 1997

I ja miałem zaszczyt należeć do grona uczniów prof. Chałupy. Pod jego czujnym okiem poznawaliśmy tajniki pracowni elektrotechniki. Zapamiętałem go jako wymagającego, ale sprawiedliwego nauczyciela, który potrafił przekazać swoją fachową wiedzę w sposób zwięzły, a zarazem przystępny. Miał dobry kontakt z młodzieżą.

Krzysztof Woźniak Va 1975

Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie, lub inne materiały, gdzie występuje w/w nauczyciel - przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment