• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
mrugala_rumin_zofia_1.jpg Nauczane przedmioty: matematyka
Wykształcenie: wyższe
Tytuł: magister
Lata pracy:
Ksywka: Zośka
Zdjęcie: Charakterystyka:
 b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_mrugala_rumin_zofia_1.jpg Pracowała w szkole w latach 60. jako nauczycielka matematyki. Następnie przez kilka lat była pracownikiem naukowym Akademii Nauk w Warszawie. Ponownie wróciła do naszej szkoły i uczyła na Wydziale dla Pracujących, gdzie poznała wieloletniego nauczyciela wieczorówki mgra inż. Zygmunta Rumina, za którego wyszła za mąż. Byli bardzo kochającą się parą ...

Więcej o nauczycielu:

 
Co piszą uczniowie:
 Poszperałam w pamięci i znalazłam bardzo miłe wspomnienie z mojej klasy Ib. Cała rzecz kręci się wokół wycieczki naszej klasy (było to już pod koniec roku szkolnego 1962/63) do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Było wspaniale, a najwspanialsza była nasza wychowawczyni, pani mgr Zofia Mrugała, nasza „Zośka”, jak ją po kryjomu nazywaliśmy. Fantastyczna babka - nie dosyć, że była bardzo, ale to bardzo ładna (a w klasie było dużo chłopaków i chyba każdy był w niej zakochany), to jeszcze była niesamowicie sympatyczna. Atmosfera na wycieczce panowała iście „wycieczkowa”, pogoda również cudowna, a na dodatek wszystkiego pod koniec wycieczki nasza Zośka powiedziała do chłopaków: "Wiem ze palicie papierosy, więc wyjątkowo możecie sobie zapalić". Ha, to ci było zaskoczenie, niektórzy nawet skorzystali z pozwolenia i dumni popalali sobie „przy Pani” . Byliśmy wszyscy - cała klasa - zachwyceni naszą wychowawczynią, ale niestety, szczęście trwało bardzo krótko. Pod koniec roku szkolnego mgr Mrugała oświadczyła nam, że „ucieka” ze szkoły i będzie pracowała w Instytucie Naukowym - w jakim, to już nie za bardzo pamiętam. Czarna rozpacz ogarnęła nas wszystkich, a „Zośka” na pożegnanie i tak trochę na osłodzenie rozstania zaprosiła nas wszystkich na lody. Taka była nasza pierwsza wychowawczyni - fantastyczna!

Barbara Sawicka-Zappa Vb 1967

Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.
 Miejsce oraz data  pochowania śp. Zofii Mrugały-Rumin:
Lokalizacja: Bytom, ul. Piekarska.
Odeszła od nas: 7 kwietnia 2007 r.
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_rumin_z_z_rumin_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_rumin_z_z_rumin_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_rumin_z_z_rumin_3a.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_rumin_z_z_rumin_3.jpg

Komentarze obsługiwane przez CComment