foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

min28 kwietnia w Niemczech w życie wchodzą przepisy zaostrzające kary m.in. za przekroczenie prędkości. Nie można też, używać aplikacji ostrzegających przed radarami. W myśl nowych zasad wzrastają kary za przekroczenie prędkości, w tym wprowadza się zatrzymanie prawa jazdy za prędkość o 21 km/h ponad limit, z rozróżnieniem wykroczenia dokonanego w terenie zabudowanym oraz poza nim.
W tym pierwszym przypadku już za 21 km/h ponad limit stracimy prawo jazdy na 1 miesiąc, a do tego dojdzie 1 punkt karny i 80 €uro mandatu.

Z kolei poza terenem zabudowanym uprawnienia zostaną zatrzymane za niewiele większe przekroczenie prędkości, bo już za 26 km/h ponad limit, wraz z 1 punktem karnym i 80 €uro mandatu. Dotychczas za 26-40 km/h ponad limit prawo jazdy zabierane było w warunkach recydywy popełnionej w ciągu roku.

O ile kary za większe przekroczenie prędkości pozostają na tym samym poziomie, tak wzrosły kary za mniejsze przekroczenia, do 20 km/h, które uległy podwojeniu.

02 polizei

I tak w terenie zabudowanym za przekroczenie prędkości do 10 km/h mandat wynosił 15 €uro, a po zmianach jest to 30 €uro.

Z kolei poza terenem zabudowanym jazda do 10 km/h za szybko to teraz 20 €uro, zamiast dotychczasowych 10 €uro.

Surowiej karane jest nieutworzenie korytarza życia, rowerzyści zyskują większą ochronę, większym restrykcjom objęte zostało parkowanie, a na drodze nie można korzystać z aplikacji ostrzegających przed radarami i kontrolami prędkości.

01 mandat

Wzrosły też kary za nadmierny hałas (walka z domorosłymi tunerami) lub emisję spalin – na przykład w czasie rozgrzewania auta w zimie – aż 80 €uro zamiast 10.

Na koniec nielegalny wjazd do strefy ekologicznej, za który grozi 100 €uro, zamiast 80 €uro..

 www.adac.de  

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment