foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

minmin 1W Monschau zawitaliśmy do sklepu huty szkła, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcie zbiorowe. Huta szkła w Monschau kontynuuje starożytne rzemiosło dmuchania, a swoje korzenie ma w Cesarstwie Rzymskim, którego techniki rzemieślnicze zachowały się do dziś. Zaś  wyroby tej huty są znane i bardzo ciekawe. Sam nie oparłem się magii tych szklanych arcydzieł i do dziś zdobią moje mieszkanie.

 

 

01
02
03

Stare miasto Monschau notowano po raz pierwszy w kronikach z 1198 roku - to przepiękne miasto nad rzeką Rur z wieloma muzeami i atrakcjami turystycznymi.

01

Założycielem wytwórni cienkiego sukna w Monschau był protestancki fabrykant Arnold Schmitz, który wyemigrował pod koniec XVI wieku w związku z niepokojami religijnymi w Akwizgranie i który wyprodukował pierwsze piękne suknie w mieście. Syn protestanckiego pastora Johann Heinrich Scheibler, który przeprowadził się z Bergisches Land, doprowadził przemysł tekstylny miasta do szczytu w XVIII wieku. Wspaniały czerwony dom zbudowany przez rodzinę Scheibler około 1760 roku jest symbolem tego rozkwitu, którego podziwiamy jeszcze dziś.

02
Idziemy zwiedzać Monschau.

08

03

W czerwonym domu urodził się magnat, twórca przemysłu włókienniczego Łodzi. W mieście zobaczysz także manufaktury szkła i wiele ciekawych atrakcji.

04

Monschau (do 1918 Montjoie) − miasto w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, w regionie miejskim Akwizgran. Leży ok. 40 km na południowy wschód do Akwizgranu, na wzgórzach Eifel, na obrzeżach Parku Narodowego Eifel, nad rzeką Rur. Nazywane jest miastem sukienników. W 2010 roku populacja miasta wynosiła 12 443 osoby.

06

05

Z Monschau można się udać na zwiedzanie parku narodowego Eifel, który jest najmłodszym z parków niemieckich (założony 2004), a na jego terenie spotkasz wiele ciekawych rzeczy - łącznie z wielkim, potężnym teleskopem. On sam jest wart poświęcenia mu wielu dni na zwiedzanie. Można wyruszać na wiele tras wycieczkowych po parku i podziwiać wielkie polany dzikich żonkili, które tworzą wyjątkową atmosferę - tysiące z nich można zobaczyć wiosną.

 

07

09

Potem udaliśmy się do Akwizgranu (niem. Aachen) miasta uzdrowiskowego na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, siedziba regionu miejskiego Akwizgran. Leży bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią.

Część czwarta 4a TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment