foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

minmin 1W Monschau zawitaliśmy do sklepu huty szkła, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcie zbiorowe. Huta szkła w Monschau kontynuuje starożytne rzemiosło dmuchania, a swoje korzenie ma w Cesarstwie Rzymskim, którego techniki rzemieślnicze zachowały się do dziś. Zaś  wyroby tej huty są znane i bardzo ciekawe. Sam nie oparłem się magii tych szklanych arcydzieł i do dziś zdobią moje mieszkanie.

 

 

01
02
03

Stare miasto Monschau notowano po raz pierwszy w kronikach z 1198 roku - to przepiękne miasto nad rzeką Rur z wieloma muzeami i atrakcjami turystycznymi.

01

Założycielem wytwórni cienkiego sukna w Monschau był protestancki fabrykant Arnold Schmitz, który wyemigrował pod koniec XVI wieku w związku z niepokojami religijnymi w Akwizgranie i który wyprodukował pierwsze piękne suknie w mieście. Syn protestanckiego pastora Johann Heinrich Scheibler, który przeprowadził się z Bergisches Land, doprowadził przemysł tekstylny miasta do szczytu w XVIII wieku. Wspaniały czerwony dom zbudowany przez rodzinę Scheibler około 1760 roku jest symbolem tego rozkwitu, którego podziwiamy jeszcze dziś.

02
Idziemy zwiedzać Monschau.

08

03

W czerwonym domu urodził się magnat, twórca przemysłu włókienniczego Łodzi. W mieście zobaczysz także manufaktury szkła i wiele ciekawych atrakcji.

04

Monschau (do 1918 Montjoie) − miasto w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, w regionie miejskim Akwizgran. Leży ok. 40 km na południowy wschód do Akwizgranu, na wzgórzach Eifel, na obrzeżach Parku Narodowego Eifel, nad rzeką Rur. Nazywane jest miastem sukienników. W 2010 roku populacja miasta wynosiła 12 443 osoby.

06

05

Z Monschau można się udać na zwiedzanie parku narodowego Eifel, który jest najmłodszym z parków niemieckich (założony 2004), a na jego terenie spotkasz wiele ciekawych rzeczy - łącznie z wielkim, potężnym teleskopem. On sam jest wart poświęcenia mu wielu dni na zwiedzanie. Można wyruszać na wiele tras wycieczkowych po parku i podziwiać wielkie polany dzikich żonkili, które tworzą wyjątkową atmosferę - tysiące z nich można zobaczyć wiosną.

 

07

09

Potem udaliśmy się do Akwizgranu (niem. Aachen) miasta uzdrowiskowego na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Kolonia, siedziba regionu miejskiego Akwizgran. Leży bezpośrednio przy granicy z Belgią i Holandią.

Część czwarta 4a TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment