foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

jendrzej jan 1jendrzej janBył rok … sam nie wiem który, ale na pewno nie minęła jeszcze pierwsza dziesiątka obecnego wieku, siedzę w stołówce zakładowej podczas posiłku trochę zamyślony, gdy nagle przysiada się do mego stolika szef kontroli technicznej zakładu, Polak z pochodzenia, a w zasadzie z Mazur. Człowiek, który ukochał prawdziwie swe strony ojczyste. A o Smętku umiał opowiadać nieskończenie. Smętek, to diabeł wcielony, demoniczny, trapiący ludzi w ludowych legendach kaszubskich i mazurskich!

Łagiewniki śląskie

Zaś „Na tropach Smętka” - Melchiora Wańkowicza słyszałem do znudzenia. Urządzaliśmy sobie nieraz pogaduszki na różne tematy, więc pyta mnie, czy ty wiesz co to takiego Nasza Klasa [1]? Pewnie, że wiem, jaka była moja klasa - mówię, ale on wyjaśnił mi, że w Internecie ... Przyszedłem do domu i usiadłem do komputera. Napisałem zaczarowane hasło, zalogowałem się i ku memu zaskoczeniu w ławkach szkolnych siedziało już kilku mych kolegów klasowych. Wśród nich był także Ernest i to on napisał mi, że najlepiej wejść na forum NK i forum szkolne [2]. Tak się zaczęło, bo do tej pory zajęty byłem pracą, domem i o szkole prawie zapomniałem. A na forum szkoły pisali już Krzysiu, Czesiu i jeszcze paru innych. Z powrotem jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki wróciła do mnie szkoła. Tak zawiązaliśmy przyjaźnie i odnowiliśmy kontakty. Efektem tego było spotkanie u Czesława Walczaka, a potem w Wiśle, na które nie trzeba było mnie namawiać. Postanowiłem więc zorganizować takie spotkanie w Niemczech, by pokazać kolegom trochę tego kraju.
Powiem Wam, to był wspaniały krok w mym życiu, wrócić do korzeni.

Część druga TUTAJ[1] – www.nk.pl– polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006, od 2015 kontrolowany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu.

[2] – www.energetyk-elektronik.pl  - strona absolwentów Energetyka i Elektronika w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment