• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
gruszka_edmund_1.jpg Nauczane przedmioty: przysposobienie obronne
Wykształcenie: wyższe
Tytuł:
Lata pracy:
Ksywka: Generał
Charakterystyka:
 b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_gruszka_edmund_1.jpg

 Wieloletni nauczyciel paramilitarnego przedmiotu – przysposobienia obronnego (PO), zwany przez społeczność uczniowską „Generałem”.
W odleglejszej przeszłości (starsze roczniki absolwentów) organizował letnie obozy PO; w ramach przedmiotu uczył strzelania z karabinka sportowego (kbks). Strzelania odbywały się na strzelnicy LOK obok dworca kolejowego. Do historii PO przeszły pokazy bandażowania na ocenę (m.in. słynny czepiec Hipokratesa). Był wymagającym nauczycielem - szczególny nacisk kładł na dyscyplinę podczas zajęć, a zwłaszcza na staranne prowadzenie specjalnych zeszytów przedmiotowych. Słynął jako zapalony kibic drużyny piłkarskiej Legia Warszawa.

Będąc już na emeryturze uczestniczył w spotkaniach Klubu Emerytów i Sympatyków "Energetyk-Elektronik".

Zmarł w marcu 2007 r.

 

Więcej o nauczycielu:

 Prof. Edmund Gruszka był na tyle charakterystyczną postacią naszej szkoły, że zapisał się w uczniowskiej pamięci w licznych anegdotach. Można o tym poczytać TUTAJ.
Co piszą uczniowie:
 
Andreas Odoj 4d 1975 - General | 81.219.37.104 | 22-05-2008
Był moim wychowawcą przez 4 lata. Myślę, że on był najszczęśliwszym człowiekiem jak nasza klasa wyszła ze szkoły w 1975 roku. Pamiętam do dzisiaj jak wtedy powiedział "Dobrze, że oni już wychodzą; przez nich nie wiem, jak się nazywam, mam pustkę w mojej głowie". Na strzelnicy na dworcu: mieliśmy każdy 8 naboi do dyspozycji z tego 5 było na ocenę. Strzelaliśmy wszędzie, tylko nie do celu; po podłodze, do żarówek... To były czasy!
Andrzej
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment