• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kazimierz Bartkowiak
Kazimierz Bartkowiak
Napisała: mgr Elżbieta Sochacka  
Miejsce: Klaso-pracownie oraz Sala Historii Szkoły  
Data: 26 kwietnia 2012  
Kolejnym zaproszonym przez Basię Sochacką gościem zwiedzającym szkołę i Salę Historii jest Kazimierz Bartkowiak absolwent klasy 3b WW z 1971 r.  

Kazimierz Bartkowiak
Kazimierz Bartkowiak
Kazimierz Bartkowiak po maturze przez wiele lat pracował w Hucie Bobrek, gdzie dzięki mozolnej pracy awansował na coraz to wyższe stanowiska. Przez kilka lat był radnym miasta Bytomia a w latach 1998-2002 był wiceprezydentem miasta d/s ekonomicznych i komunikacyjnych, w 2001-2002  wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej a od 2002 - 2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. Kandydował na Prezydenta miasta. W Plebiscycie Dziennika Zachodniego na najskuteczniejszego samorządowca woj. śląskiego zdobył pierwszą lokatę. W Plebiscycie Życia Bytomskiego na samorządowca 20-lecia uzyskał drugą lokatę, na pierwszym miejscu uplasował się Janusz Paczocha, absolwent z 1975 r. Jest Prezesem Stowarzyszenia "Wspólny Bytom". Udziela się społecznie i charytatywnie.

 

Kliknij na miniaturę, aby powiększyć zdjęcie!

b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_bartkowiak_kazimierz_bartkowiak_kazimierz_06.jpg  W dniu 26 kwietnia Kazimierz Bartkowiak odwiedził naszą szkołę. W towarzystwie Pani wicedyrektor Beaty Kołodziejczyk - z wielkim zainteresowaniem i podziwem zwiedził kilka pracowni specjalistycznych, świetnie wyposażonych  w sprzęt elektroniczny. W trakcie zwiedzania porównywał czasy gdy chodził do szkoły, jak bardzo wszystko się zmieniło. Szkoła wypiękniała - odnowione sale i korytarze, powstało wiele pracowni, to wszystko robi naprawdę duże wrażenie.
 b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_bartkowiak_kazimierz_bartkowiak_kazimierz_14.jpg Po Sali Historii Szkoły oprowadzała osobiście Basia Sochacka, która jest m.in. jej twórczynią i pamięta wiele wydarzeń z życia szkoły.
Kazimierz Bartkowiak żywo interesował się historią powstania szkoły, zmianami nazwy, nowymi kierunkami i specjalnościami. Bardzo podobały Mu się plansze obrazujące różne koleje życia naszych absolwentów.
b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_bartkowiak_kazimierz_bartkowiak_kazimierz_10.jpg Od aktorów, muzyków, ludzi interesu, samorządowców, pracowników naukowych - do absolwentów pracujących w wyuczonym przez szkołę zawodzie. Nad całością Sali Historii czuwa piękny portret Marii Skłodowskiej Curie - patronki szkoły - namalowany przez naszego artystę, legendarnego nauczyciela rysunku technicznego, inż. Maksymiliana Papiorka.
 b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_bartkowiak_kazimierz_bartkowiak_kazimierz_16.jpg

Dziękując serdecznie za możliwość zwiedzania tak wspaniałego miejsca Kazimierz Bartkowiak napisał w Księdze Pamiątkowej -
"Z największą przyjemnością zwiedziłem MOJĄ SZKOŁĘ, którą ukończyłem w 1971 r.  Tej szkole  zawdzięczam wszystko to co osiągnąłem i dokonałem w życiu zawodowym i społecznym"

Kazimierz Bartkowiak

Komentarze obsługiwane przez CComment