• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
sochacka_elzbieta_2.jpg Napisała:mgr Elżbieta Sochacka sochacka_elzbieta_3.jpg
Funkcja: sekretarka, następnie wieloletnia nauczycielka wychowawca i kierownik zajęć pozalekcyjnych
Aktualnie: Emerytka; prowadzi klub EAiS
Ksywka: Basia przez uczniów nazywana "Żyrafą", "Ciocia"
Na 55 lecie naszej szkoły, powstał projekt założenia szkolnej Izby Tradycji (nazwa tymczasowa) w myśl hasła "nowoczesna szkoła z tradycjami".
Dyrektor Szkoły Zygmunt Rubin wspierał ten projekt i "wygospodarował" pomieszczenie, które następnie dużym nakładem pracy i wysokich kosztów (ok.30.000,00 zł) zostało wyremontowane. Wymieniono okna i drzwi, sala zyskała nowe podłogi i obniżono sufit ze specjalnym oświetleniem sufitowym. Przebudowano jedną ze ścian, a następnie całość została wymalowana. Sala prezentowała się znakomicie. Powstał dylemat co dalej, gdyż szkoła nie posiadała środków finansowych na wyposażenie sali. E.Sochacka, która od początku pilotowała powstanie Izby Tradycji, zwróciła się do absolwentów. Wystosowała setki listów, przeprowadziła wiele spotkań i rozmów telefonicznych z prośbą o pomoc w dalszym urządzaniu sali. Na apel ten odpowiedzieli absolwenci i nie tylko wpłacając różne kwoty:

1. Wiesław Wiśniewski – absolwent 5c 1976
2. Ludmiła Jama
3. Marian Cieśla – absolwent 5d 1969
4. Maria i Jacek Skolikowie – absolwenci 5d 1974
5. Mirosława Wach Rutowska – absolwentka 5b 1970
6. Marek Bukowski – absolwent 5c 1970
7. Ireneusz Warzecha – dyrektor szkoły,
8. Andrzej Warzecha – absolwent 5b 1985
9. Adam Wiśniewski – absolwent 5a 1982
10. Marian Czernikarz – absolwent 5a 1973
11. Waldemar Paluszkiewicz – absolwent 5b 1982
12. Witold Franc – absolwent 5c 1970
13. Joanna Adamska – absolwentka ??
14. Marian Ewa Petryczko – absolwent 5d 1966

Razem wpłacona suma wyniosła   3.950,00  zł.

Przez wiele miesięcy szukano odpowiednich mebli i urządzeń, aby były  funkcjonalne i niedrogie. Z zebranych funduszy zakupiono: meble - specjalne komody z wieloma szufladami, oszkloną gablotkę także różnego rodzaju ramki i anty-ramy potrzebne do zrobienia plansz tematycznych obrazujących różne wydarzenia i ciekawe postacie z historii szkoły. Główna organizatorka E.Sochacka zaprosiła do współpracy następujące osoby:
Krystian Czerny - zgromadził i wykonał odbitki licznych tabli maturalnych łącznie z ich oprawą w anty-ramy.
Teresa Pawela Nigrin - wykonała plansze obrazujące działalność ZHP.
Bogna Chodyniecka wraz z Kazimierzem Nikodemowiczem - wykonali plansze wystawionych sztuk i widowisk muzycznych.
Kilka plansz i materiały do gablotki wykonała Basia Sochacka, która posiadała b. dużo materiałów zdjęciowych i dokumentów szkoły.
Wiesław Lipka (absolwent) wraz z żoną Emilią oraz Andrzej Heber - pomagali przy urządzaniu sali. Uporządkowano liczne kroniki szkoły, organizacji młodzieżowych i klubu emerytów.
W dniu 18 listopada 2011 r. Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków Energetyk Elektronik zorganizował spotkanie na otwarcie Sali Historii Szkoły (ostateczna nazwa) po modernizacji.
Wszyscy zwiedzający z zaciekawieniem oglądali różnego rodzaju eksponaty, m.in. czapkę szkolną-podarowaną przez absolwenta Andrzeja Jabłońskiego; gitarę zespołu TRZYNASTKA oraz pięknie prezentujące się plansze z tablami, jak również plansze tematyczne.
Następnie przy kawie i herbatce wspominano dawne piękne lata szkolne.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć!!

b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_01.jpg b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_02.jpg  b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_03.jpg

b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_03a.jpg Oto uczestnicy spotkania na otwarciu Sali Historii Szkoły (ostateczna nazwa) po modernizacji.
 Bardzo gorąco prosimy o przysyłanie pamiątek szkolnych - tarcze, stare legitymacje, czapki, zdjęcia na adres szkoły Technikum nr 4 ul. Katowicka 35; 4l 902 Bytom lub kontakt telefoniczny 32 2828487 celem osobistego spotkania.
Mimo zmiany nazwy i różnych zawirowań - nadal jest to nasza KOCHANA SZKOŁA - która w przyszłym roku będzie obchodziła jubileusz 60-lecia.
Przez okres najbliższych miesięcy od kwietnia do sierpnia tego roku będą organizowane "cykliczne spotkania ze wspomnieniami", połączone ze zwiedzaniem szkoły, Sali Historii i wspominkami przy herbatce.
Zgłoszenia należy kierować do Basi Sochackiej tel.+48 32 282 84 87 lub na adres e-mail aby ustalić termin, dzień, godzinę spotkania. Członkowie Klubu Emerytów będą  do dyspozycji.
b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_09.jpg  Pierwszym zwiedzającym szkołę i Salę Historii Szkoły na zaproszenie Basi Sochackiej był Jacek Król – absolwent 5b 1993. Jacek Król nie był w szkole od matury! Po ukończeniu naszej szkoły poszedł w zupełnie innym kierunku. Zdawał i dostał się do Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po studiach przez kilka lat grał w Teatrze w Lublinie, gdzie wysławił się wspaniałą rolą Konrada w Dziadach Adama Mickiewicza. Obecnie pracuje w Warszawie, jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym.
Wizyta Jacka Króla rozpoczęła się zwiedzaniem nowoczesnych pracowni, po których oprowadzał osobiście dyrektor szkoły Zygmunt Rubin. Po drodze Jacek spotkał swoją wychowawczynię Barbarę Biskup i innych nauczycieli. W towarzystwie Basi Sochackiej zwiedził Salę Historii Szkoły, gdzie znalazł informacje na swój temat.
      b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_04.jpg    b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_05.jpg    b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_06.jpg 
                     b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_08.jpg    b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_10.jpg
 b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_11.jpg Odbyło się również krótkie spotkanie Jacka z uczniem klasy III Michałem Surmą, który wybiera się na studia aktorskie.
b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_sala_historii_szkoly_sala_historii_szkoly_07.jpg Po zwiedzaniu Jacek wpisał się do Księgi Pamiątkowej
dziękując za zaproszenie i niezapomniane wzruszenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzania szkoły i Sali Historii Szkoły !!!

Kto będzie następnym zwiedzającym ?????

Elżbieta(Basia) Sochacka

Komentarze obsługiwane przez CComment