• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 

20 lutego o 16.00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu „Rozbark” w Bytomiu przy ul. Wojciecha Kilara 29 odbyła się Jubileuszowa Gala, stanowiąca apogeum i punkt centralny niemal całorocznych obchodów 20-lecia Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „ENERGETYK-ELEKTRONIK” w Bytomiu. Patronat honorowy nad imprezą objęli prezydent Bytomia Damian Bartyla i burmistrz Radzionkowa Gabriel Tobor.

Na widowni, prócz ojców obydwu miast zasiedli przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji, m.in.: Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, PSS „Społem”, Gminy Bytom, Gminy Radzionków, „Voigt”, Cagro”, Ruchu Odnowy Bytomia, Bytomskiego Ośrodka Edukacji, TSL Silesia, Liberty Invest, Ligi Kobiet Nieobojętnych, Muzeum Chleba w Radzionkowie, Teatru „Rozbark”, „Życia Bytomskiego” oraz Technikum nr 4 i innych szkół Bytomia.

 
 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć
 Imprezę, dość nietypowo, rozpoczęli tancerze z Teatru „Rozbark”, wykonując współczesną etiudę taneczną przy dźwiękach jeszcze współcześniejszej muzyki. 
 
 Po tej uczcie duchowej w krótkich słowach przybyłych gości serdecznie przywitał prowadzący Galę Krzysztof Woźniak (Va 1975), po czym zaprosił do zabrania głosu panią prezes KEAiS (choć ona sama się za nią nie uważa) Elżbietę Barbarę Sochacką, która dokonała oficjalnego otwarcia uroczystości oraz niemniej oficjalnie powitała zaproszone VIP-y.
   
 Następnym punktem programu była „Ballada o pewnym klubie”, poemat, który został specjalnie napisany na tę okazję przez Krzysztofa, a który z przymrużeniem oka (jak on to ma w zwyczaju) opowiada o dziejach klubu-jubilata i wszystkich ważniejszych jego przedsięwzięciach na przestrzeni mijających właśnie dwóch dekad. Jak łatwo się domyślić, było tego sporo, więc i utwór zawierał (bagatela!) 24 pokaźne strofy. Autor jednak poprowadził narrację w tak zajmujący i sugestywny sposób, że audytorium słuchało go z zainteresowaniem, a po zakończeniu nagrodziło sążnistymi brawami. 
Poniżej możesz posłuchać tej "Ballady"
TUTAJ możesz zapoznać się z tekstem tej świetnej ballady 
 W tle odbywała się projekcja filmów z najrozmaitszych imprez klubowych, które zostały nakręcone przez Kolegów Krystiana Czernego i Kazimierza Nikodemowicza.
Filmy możesz zobaczyć TUTAJ 
Po „Balladzie” przyszła pora na podziękowania i wręczanie okolicznościowych medali 20-lecia. W pierwszym rzędzie zostali nimi uhonorowani włodarze obu miast oraz przedstawiciele zaproszonych firm i instytucji. 
 
 
 
Następnie medale zostały wręczone szczególnie zasłużonym członkom KEAiS. Wszyscy wyróżnieni otrzymali także specjalne jubileuszowe kalendarze, dokumentujące na swoich stronach najbardziej spektakularne chwile z działalności klubu.
 
 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć
 
 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć
W dalszej części imprezy nadszedł czas na wypowiedzi gości. Pierwszy głos zabrał wiceprezydent Bytomia, pan Andrzej Panek, który w serdecznych słowach podziękował Barbarze i całemu klubowi za ich działalność na rzecz miasta, pogratulował spektakularnych osiągnięć i życzył wielu następnych, równie udanych lat. Podkreślił przy tym wyjątkowe wrażenie, jakie na nim wywarła „Ballada o pewnym klubie”.
W podobnym tonie wypowiedział się także burmistrz Radzionkowa, pan Gabriel Tobor (Vb 1981)...

...a dyrektor Bytomskiego Ośrodka Edukacji, Piotr Klimza stwierdził: …z tego co pamiętam „Klubowe” były to słabe papierosy, a Wy jesteście jak „Ekstra mocne” i to w dodatku bez filtra!

 
Posłuchaj co powiedział Piotr Klimza:

Kliknij na trójkącik

 Kolejne wystąpienia gości akcentowały wyjątkowość i ważną rolę klubu; na ręce i pod adresem Barbary kierowane były liczne życzenia, kwiaty i prezenty. Pani Prezes z właściwym wdziękiem rewanżowała się podziękowaniami i prosiła o zachowanie KEAiS w łaskawej pamięci także i w przyszłości.
Tak doniosła okazja nie mogła się obyć bez niespodzianki: stanowił ją wspaniały okolicznościowy tort, który w stosownej chwili wjechał na widownię. Było to sygnałem, że część oficjalna ma się ku końcowi.
I rzeczywiście – jej ostatnim akcentem było wspólne zdjęcie, po czym przyszedł czas na degustację, coś na pokrzepienie sił oraz rozmowy kuluarowe. W międzyczasie odbywała się kwesta na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach.

 Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Jubileuszowa Gala i całe dwudziestolecie za nami. Życzmy sobie wszyscy, abyśmy w tym samym składzie i w podobnych nastrojach mogli za 5 lat świętować - oby jeszcze uroczyściej - Srebrne Klubowe Gody!

Więcej zdjęć możesz zobaczyć na Facebooku TUTAJ

Zespół Redakcyjny
 

Komentarze obsługiwane przez CComment