• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
  Napisał: Krystian Czerny  
Absolwent z roku: 1961 5a
Typ ukończonej szkoły: Technikum Energetyczne
Wykształcenie: Wyższe, emeryt. nauczyciel, admin witryny

 

Jak donosi oburzona prasa, w Kompanii Węglowej pojawi­li się „spadochroniarze" z Go­rzowa Wielkopolskiego. Zosta­li zrzuceni i zasilili fotel wice­prezesa i trzy fotele w radzie nadzorczej.

 


Jarosław Gibas
red. naczelny
"Echo Miasta"
Szum jest miano­wicie o to, że Gorzów Wlkp. jest rodzinnym miastem miło­ściwie nam panującego pre­miera, w związku z czym dziennikarze podejrzewają budowanie na plecach KW repu­bliki kolesi. A nerwy biorą się z pytania, czy w Gorzowie Wlkp. w ogóle można coś wie­dzieć o węglu! Sprawdziłem w encyklopedii, ...no i okazało się, że nie mają tam kopalni.
Mają za to jeziora i wiele tere­nów zielonych. Wynika więc z tego, że mieszkańcy Gorzo­wa o węglu wiedzą tyle, co im pokazali w telewizji.
Wiedzą więc, że węgiel jest czarny - to z filmów Kutza, że się go wy­ciąga spod ziemi - to też z Kut­za, i żeby go wyciągnąć, trzeba się ubrudzić - to niestety rów­nież wiedzą z filmów Kutza!
Na tym prawdopodobnie wie­dza o węglu miłych ludzi, mieszkających obok jezior i te­renów zielonych, się kończy. No, chyba że Kutz Kazimierz nakręcił jeszcze jakiś film, w którym byłoby coś więcej na ten temat, a którego nie wi­działem, za co z góry reżysera przepraszam! Problem jednak w czym innym: czy członkowie spółki nadzorczej muszą co­kolwiek wiedzieć, czy też są tam jedynie, żeby zarabiać pie­niądze? Jak pokazuje życie, ten drugi model w naszym kra­ju znakomicie się sprawdza, bo jak ktoś się na czymś dobrze zna, to nie zarabia. Wręcz przeciwnie - jak się człowiek nie zna, to tym bardziej zarabia, czego dowodzą największe biznesowe kariery! l dlatego, uważam, że ludzie z Gorzowa doskonale się sprawdzą, bowiem nie skażeni wiedzą o węglu mają szansę zarobić naprawdę duże pieniądze. 
   
[luty 2006] 

Komentarze obsługiwane przez CComment