foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

01Guilin leży w południowo wschodniej części Chin i jest niewielkim miastem (zaledwie 750 tys. mieszkańców), ale znane jest w całych Chinach. Jest to miasto o niskiej zabudowie, pełne parków, zieleni i kwiatów, kanałów wodnych i mostów, leżące nad rzeką Li, którą w Chinach zna każdy. Guilin jest miastem przemysłowym (przemysł maszynowy i elektroniczny) i miastem uniwersyteckim z wieloma szkołami wyższymi. Miasto to znane jest z fantazyjnie ukształtowanych poprzez erozję naturalną i deszcze, gór wapiennych, które ciągną się wzdłuż rzeki Li aż do Wietnamu. W roku 1944 (Guilin był wtedy tymczasową siedzibą rządu chińskiego) po bombardowaniach z powietrza i zniszczeniu prawie całego miasta, Japończycy mogli zająć to miasto.

Z przyjemnością można teraz spacerować po starej dzielnicy handlowej i parku miejskim.

02                                                                                   W starej dzielnicy handlowej

03

04
05                                               W parku nowożeńcy lubią się fotografować na tle romantycznego pleneru

06                                                                      Mostków i przejść nad kanałami jest mnóstwo

Około 50 km od miasta znajduje się małe miasteczko Yaungshuo, do którego z Guilin można odbyć 4 godzinny spływ specjalnymi statkami wzdłuż rzeki Li. W szczytowym sezonie z tej atrakcji korzysta 10 tys. turystów dziennie.

07
08
09
10
11
12
13
14                                                      Rzeka Li z górami uwieczniona też została na banknocie chińskim

15                                               Po tylu wrażeniach dnia, z dużą chęcią sięgnęliśmy po pałeczki, by coś zjeść.


                                                                                 CDN


Komentarze obsługiwane przez CComment