foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jak wszyscy wiemy, w roku bieżącym swoje półwiecze matury świętują klasy rocznika 1968. W systemie dziennym było ich cztery, a dziś prezentuję wizytówkę klasy Vc - wydział elektronika przemysłowa. Z paru względów można tableau poniższe uznać za prekursorskie….
 
Przedstawiany obraz jest oryginalny i dość bogaty w wymowie. Akcent lokalny to zajmujący poczesne miejsce herb miasta, a po lewej i prawej stronie sporych rozmiarów daty roczne. Najciekawsze jednak można zobaczyć poniżej. W środkowej części dokumentu jawi się nam specyficzny i bardzo znany wszystkim kształt koloru czarnego. Pięćdziesiąt lat temu znany on wcale jednak nie był i dlatego – z przymrużeniem oka, oczywiście – można uznać autora za prekursora… stringów, które parę dekad później zrobiły oszałamiającą karierę.
 
W samym zaś centrum opisanej wyżej formy dostrzegamy profil głowy z wyeksponowanym wewnątrz mózgiem, do którego bezpośrednio „podłączone są” rozmaite czujniki, odbierające przekazywane sygnały, w celu ich – jak można się domyślić – odpowiedniego przetworzenia i wykorzystania. I tu można dopatrzyć się kolejnego pomysłu wyprzedzającego epokę, a kilkadziesiąt lat później wykorzystanego w bardzo znanym filmie „Matrix”. Być może zresztą jest to całkiem już nieodległa przyszłość w technice.
 
Wracając do realiów, wypada dodać, że pośród grona pedagogicznego – prócz znanych i uznanych postaci Energetyka-Elektronika występuje dość liczna grupa nauczycieli pojawiających się sporadycznie (R. Goik, J. Steczkowski, S. Scelina, E. Długosz) lub zgoła jednokrotnie (J. Rejdych).
 
Pośród braci uczniowskiej natomiast w środkowym pełnym rzędzie dostrzec można Stanisława Kuszpita, który wkrótce potem doszlusował do grona pedagogicznego, a obecnie jest aktywnym członkiem Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik”. Stanisław wspierał też mnie radą w kwestii gamy kolorystycznej rewitalizowanego tableau, za co składam mu tą drogą dzięki.
 
(ciąg dalszy nastąpi)
Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!
 
Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment