foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Kolejne tableau z dawnych lat przedstawia ostatnią z klas piątych rocznik 1967, a mianowicie Vc. Wespół z równoległą klasą Vb byli  pionierami nowych kierunków kształcenia w Energetyku – ich wydział nosił chwytliwą nazwę elektroniki przemysłowej. Zaledwie kilka miesięcy temu szumnie świętowali 50-lecie matury.

Jak w większości prezentowanych tableau z dawnych lat, i w tym przypadku również nie wiadomo, kto jest jego autorem. Jedno natomiast można stwierdzić bezspornie: inspiracją do jego powstania był film „101 dalmatyńczyków”, który mniej więcej wtedy wszedł na ekrany polskich kin.

 

Obraz należy do dość oszczędnych w formie. Zasadniczymi elementami dekoracyjnymi są: w górnej jego części herb Bytomia, a nieco poniżej napis „Abiturienci”, a ściślej jego inicjał.

  
W obu przypadkach widać wyraźnie ów charakterystyczny, „dalmatyński” motyw, który akurat w stylizowanym herbie miasta przynosi wielce oryginalne rezultaty.

 

Akcenty zdobnicze uzupełnia czarna arabeska w lewym dolnym rogu dokumentu. Z racji nowo uruchomionego kierunku, nazywanego ongiś wydziałem, a obecnie specjalnością, prócz żelaznej kadry wykładowców Energetyka, pojawiło się dość liczne grono nowych twarzy, rzadko goszczących na maturalnych wizytówkach: S. Scelina, E. Długosz, R. Goik, J. Dymek i J. Steczkowski.

  

Sama klasa natomiast reprezentowana jest na tableau wyjątkowo licznie – ukończyło ją bowiem aż 40 abiturientów, z których w latach następnych dali się poznać w sposób szczególny: Andrzej Kłosek – jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, Adam Żurawski – jako filar kabaretu „Tyligentne Batiary” i Zygmunt Wojewoda – dzielnie reprezentujący „Energetyk” za oceanem.

Przedstawione tableau stanowi zaczątek nowej edycji Kalendarza Energetyka-Elektronika”, na którego zawartość złoży się kolejnych 12 najpiękniejszych tableau naszej szkoły. Liczymy na Wasze zainteresowanie!

(ciąg dalszy nastąpi)

Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment