foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Za parę miesięcy swoje 50-lecie matury świętować będą klasy rocznika 1968, co zapewne znajdzie wyraz w tradycyjnych spotkaniach jubileuszowych. Spośród czterech klas rannych, które pół wieku temu ukończyły Technikum Energetyczne, pragnąłbym zaprezentować tableau absolwentów Vd, czyli wydziału elektro-energetycznego. Powodów ku temu jest parę…

...z których najistotniejszy jest jeden (o czym za chwilę). Ale po kolei. Rok wcześniej (A.D. 1967) w witrynie bytomskiej księgarni pojawiło się (o czym już wspominałem) tableau klasy Va. Było ono w kolorze czarnym i - jak się wydaje - zainspirowało autora wizytówki młodszych kolegów. Odważnie postawiła (bo była to pani) zatem na czerń, wybrała oryginalną i ciekawą koncepcję i zabrała się do roboty. W efekcie tej pracy powstało dzieło, które można podziwiać poniżej, a na którego temat, chcąc zachować bezstronność, nie będę się wypowiadał. 

 

Nie wiedzieć czemu jednak, wśród braci absolwenckiej, eufemistycznie rzecz ujmując, nie zyskało ono uznania. I to jest właśnie główny powód, dla którego postanowiłem zrewitalizować ten dokument. Ot, po prostu - musi się podobać i basta. Słów parę na temat założeń kompozycyjnych. W lewym górnym rogu pyszni się emblemat Technikum, który – niczym antena - wysyła fluidy emanujące na całą społeczność szkolną. Poniżej – główny motyw dekoracyjny – pokaźnych rozmiarów kaganek oświaty: jego płomienie mają za zadanie oświecić i ogrzać spragnionych wiedzy adeptów sztuki elektrotechnicznej.

 

 

Prawoskośnie natomiast umiejscowione zostało gęsie pióro – w dawnych czasach atrybut wykształconego obywatela. Pióro wspomaga swym metafizycznym działaniem wspomniane wyżej fluidy, co w rezultacie daje wspaniałe, a znane nam wszystkim wyniki. W lewym dolnym rogu – księga historii, w której zanotowano początek i koniec edukacji przedstawianej grupy.

 

  

W roli głównej, oczywiście sami absolwenci, rozrzuceni w wielce oryginalny, asymetryczny sposób. W ich gronie możemy dostrzec m.in. udzielającego się do dziś na naszej witrynie Andrzeja Fogla oraz niestrudzonego organizatora klasowych zjazdów i „kopalnię” wiedzy o klasie – Tadeusza Sticha.

Przedstawione tableau stanowi zaczątek nowej edycji Kalendarza Energetyka-Elektronika”, na którego zawartość złoży się kolejnych 12 najpiękniejszych tableau naszej szkoły. Liczymy na Wasze zainteresowanie!

(ciąg dalszy nastąpi)

Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment