foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 

Nie zapominamy, że w bieżącym roku 50-lecie matury świętuje rocznik 1967. Tak pół wieku temu prezentowała się Klasa Va, wydział (tak wówczas określano specjalność) elektromechaniczny.

 

Tableau, będące tematem dziewiątej odsłony naszej galerii, pod kilkoma względami można uznać za niemal przełomowe. Przede wszystkim – tło. Klasa Va rocznik 1967 jako pierwsza w historii technikum zaprezentowała się „na czarno”. Pomysł ten (wykorzystywany później parę razy) dał bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza, że został zestawiony z kontrastującymi napisami i elementami dekoracyjnymi wycinanymi ze słomki, bądź takowego koloru. 

 

 

 

W prawym górnym rogu uwagę zwraca wielce oryginalny herb miasta z osobliwym nieco gwarkiem i stylizowanym półorłem.

 

 

W sektorze środkowym umieszczone zostały napisy – i tu następna ciekawostka: napis „Absolwenci” został umieszczony nie jak wszystkie dotychczasowe poziomo, lecz ukośnie. Innym oryginalnym pomysłem było rozdzielenie grona na „teoretyków” i umieszczonych pod herbem „praktyków”.

 

 

 

W dolnej partii dokumentu cała gama atrybutów dekoracyjnych: w lewym rogu elektrownia wodna (powyżej), wzorowana zapewne na elektrowni w Porąbce, co symbolizują umieszczone obok beskidzkie smreki, a po prawej elektrownia węglowa z kominami i chłodniami kominowymi (poniżej).

 

 
 

W środku natomiast pyszni się nowoczesny stół sterująco-pomiarowy, z całą masą mierników, monitorem (nota bene bardzo przypominającym telewizor „Belweder”), z telefonem, a nawet z elektronicznym wykresem (najprawdopodobniej wahań poboru mocy). Całość sprawia niezwykle korzystne i solidne wrażenie.

 

 

 

Całość dokumentu wygląda tak:

 

 

Z innych ciekawostek warto wspomnieć o tym, że jedyny raz w roli wychowawcy występuje tu Józef Paluch, pseudo „Kobra”, a wśród prześwietnego grona absolwentów w centrum pierwszego rzędu prezentuje się Henryk Cebula, współpracownik i autor wielu artykułów w witrynie.

 

Przedstawione tableau stanowi część projektu zatytułowanego „Jubileuszowy Kalendarz Energetyka-Elektronika 2018”, na którego zawartość składać się będzie 12 najpiękniejszych tableau naszej szkoły. Liczymy na Wasze propozycje i zainteresowanie!

 

(ciąg dalszy nastąpi)

Zapraszam do lektury innych artykułów na tym blogu!

 

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment