• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bronisław Wątroba jest absolwentem naszej szkoły, którą ukończył w 1978 klasa 4d. Jest autorem tomiku fraszek napisanych w języku śląskim. Książeczka została wydana przez Urząd Miasta Radzionków z inicjatywy burmistrza dr Gabriela Tobora naszego absolwenta 1981 5b oraz Elżbiety Sochackiej. O fakcie wydania książeczki napisało też Życie Bytomskie. Kopia tego artykułu poniżej:
Urodzony 8.V.1959 roku w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszka do dzisiaj. Będąc zarazem śląskim twórcą – fraszkopisarzem, publikuje swoje krótkie utwory w Internecie. Jego dorobek dzisiaj to około 100 tysięcy różnorodnych tematycznie fraszek i rymowanek śląskich, powstałych w okresie od 2002 po dzień dzisiejszy. W 2011 roku ukazała się drukiem jego pierwsza tragifarsa „Plebiscyt we Necie”, będąca swoistym dokumentem obrazującym perypetie związane z plebiscytem „Pszociel Ślonski Godki”. W 2012 kolejna wydana tragifarsa o tytule „Ślonzok fikcjom” obrazuje historię edycji plebiscytu „Nagrodzony notgeldem śląskim” na forum portalu „nasza-klasa.pl”, w efekcie czego, choć nie bez udziału internetowych złośliwców,  prowadzący zostaje ukarany przez administrację portalu „kontem fikcyjnym”. Tak więc obydwie te sztuki prezentują rzeczywiste historie i mają charakter autobiograficzny.
Oto ostatnio wydana książeczka, którą Bronisław poświęca Chlebowi, a konkretnie Muzeum Chleba w Radzionkowie, którego właścicielem jest Piotr Mankiewicz, również nasz absolwent.
Jedna ze stron książeczki:
Słowo wstępne napisane przez Burmistrza Miasta Radzionkowa;
Bronisław Wątroba znany też jest jako kolekcjoner numizmatyki i falerystyki. Szefował nieistniejącemu już obecnie Klubowi Kolekcjonera w Rudzie Śląskiej. Jego kolekcja śląskich notgeldów w okresie od 1998 do 2012 roku prezentowana była szeroko w województwie śląskim i opolskim (około 150 wystaw). Za popularyzację numizmatyki śląskiej poprzez działalność wystawienniczą, nagrodzony medalem im. Juliusza Mękickiego.
Zobacz też wcześniejszy artykuł o Bronisławie na naszej stronie TUTAJ
Opracowano na podstawie materiałów własnych oraz znalezionych w internecie.
Krystian Czerny

Komentarze obsługiwane przez CComment

Nasze forum

new
Zapraszamy na nasze Forum !!

Ostatnio zarejestrowani

  • Zygmunt
  • HUBANC
  • Mojra
  • MJaskulski
  • bazyli

Popularne

Zegar

Reklamy