• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
warzecha_ireneusz_1.jpg

Tak się złożyło, że w marcu obchodziliśmy dwa okrągłe jubileusze urodzin. Dyrektor szkoły, mgr Ireneusz Warzecha skończył 85 lat, a dr Julian Szmit 80 lat!
Z tej to okazji Elżbieta Sochacka z grupą entuzjastów naszej szkoły urządziła dla Jubilatów przyjęcie w pięknej bacówce Muzeum Chleba w Radzionkowie. Poniżej fotowideoreportaż z tej imprezy.

szmit_julian.jpg

 

b_150_100_16777215_00_images_klub_emer_absolw_sympat_imprezy_klubowe_jubileusz_juliana_szmita_warzecha_min.jpgIreneusz Warzecha aktualnie mieszka w Koblencji w Niemczech i duża odległość od Bytomia - prawie 1000 km -  jest przeszkodą, która uniemożliwiła mu osobisty udział w spotkaniu. Ale przecież mamy 21 wiek i ... wykorzystaliśmy SKYPE'a do wspólnego świętowania online. Jako, że muzeum dysponuje siecią Wi-Fi, połączyliśmy się z dyrektorem i... odśpiewaliśmy Mu 100 lat, życząc mu jeszcze dłuuuugich lat życia, no i zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Jako, że Ireneusz nie wiedział o zamiarze połączenie się z nim za pośrednictwem SKYPE'a, było to dla niego totalnym zaskoczeniem i super niespodzianką, obiecał, że w najbliższym czasie przyjedzie w odwiedziny do Bytomia i spotkamy się tym razem już bezpośrednio.

Kontakt z dyr. Warzechą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniżej zdjęcia z rozmowy z dyr. Warzechą:

 
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem
SONY DSC
Łączymy się z dyrektorem

b_150_100_16777215_00_images_klub_emer_absolw_sympat_spotkania_w_muzeum_chleba_2013_03_02_julian_szmit_min.jpgInaczej miała się sprawa z jubileuszem Juliana Szmita. Julian mieszka w Katowicach na Osiedlu Tysiąclecia i z przyjazdem do Muzeum Chleba nie było problemów. Przy okazji comiesięcznego spotkania klubowego w Muzeum Chleba złożyliśmy Jubilatowi serdeczne życzenia urodzinowe i także odśpiewaliśmy tradycyjne "sto lat". Julian bardzo serdecznie podziękował wszystkim obecnym i po chwili wznieśliśmy toast lampką wina, którą osobiście nalewał każdemu sam jubilat.

Kontakt z drem Julianem Szmitem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  
gallery2 gallery2
SONY DSC
gallery2
SONY DSC
gallery2
gallery2
SONY DSC
gallery2
Poniżej filmik, w którym Krzysztof Woźniak wyjaśnia okoliczności osiemdziesiątki Juliana Szmita
W trakcie spotkania głos zabrał dyr. Zygmunt Rubin, który poinformował o dalszych losach naszej szkoły. Jakie są dalsze losy szkoły? Posłuchaj co powiedział dyrektor:
 
  
gallery3 gallery3  
Gościem spotkania był nasz absolwent Bronisław Wątroba 4d LZ 1978. Bronisław jest entuzjastą mowy śląskiej i wydał już kilka książek w tym języku. Na spotkaniu odczytał kilka wierszy właśnie w "Śląskiej Godce". Postaramy się przybliżyć jego sylwetkę oraz twórczość w osobnym artykule.
SONY DSC
gallery4
SONY DSC
gallery4
 
W marcu jak wiemy przypada Dzień Kobiet. Z tej okazji panowie wręczyli paniom tradycyjny "Kwiatek dla Ewy"
Na marzec przypadają też imieniny Kazimierza. Mamy w gronie klubowiczów Kazimierza i... Kazimierę. Oto oni w towarzystwie Basi Sochackiej, Juliana Szmita oraz Danusi Sochackiej-Kucharczyk:
SONY DSC
gallery5
gallery5 gallery5
gallery5 gallery5 gallery5
 Krzysztof Woźniak przypomniał Julianowi, jak to było u niego na lekcjach. Polecam ten filmik, w którym Krzysztof przytacza różne sytuacje jakie miały miejsce na lekcjach.
 
Jeszcze jeden filmik z osiemdziesiątki Juliana Szmita zatytułowany "Superlaurka":
 
Trzeba przyznać, że te marcowe spotkania były bardzo udane i wszyscy byli bardzo zadowoleni, a szczególnie Julian Szmit, dla którego była to bardzo miła niespodzianka. W tym miejscu i teraz chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak udanego spotkania. W szczególności dziękujemy Basi Sochackiej za pomysł i organizację spotkania oraz Piotrowi Mankiewiczowi za udostępnienie pięknej Bacówki Muzeum Chleba w Radzionkowie.
Na koniec jeszcze trochę pamiątkowych zdjęć!
SONY DSC
gallery6
gallery6 gallery6
gallery6
SONY DSC
gallery6
gallery6
gallery6 gallery6 gallery6
SONY DSC
gallery6
gallery6
SONY DSC
gallery6
SONY DSC
gallery6
SONY DSC
gallery6
 

Zdjęcia:
Kazimierz Nikodemowicz
Wiesław Lipka
Irena Czerny
Emilia Lipka

Kamera i montaż:
Krystian Czerny

Teksty i narracja w filmikach:
Krzysztof Woźniak

Zespół Redakcyjny Witryny EEB

Komentarze obsługiwane przez CComment