• Monika Raczyńska

  • Julian Szmit

  • Marian Sroczyński

  • Antoni Piotrowski

  • Teresa Pawela

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Znajdź na naszej witrynie

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook
Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniach 27-29 września w katowickim Spodku i sali NOSPR odbyła się 38. edycja kultowego wydarzenia w świecie bluesa - Rawa Blues Festival. Z prawdziwą przyjemnością i nie mniejszą satysfakcją informujemy, że tegoroczny konkurs na małej scenie tego festiwalu wygrała formacja KSW 4 Blues, w której występuje wirtuoz gry na harmonijce ustnej, nasz absolwent, Krzysztof Wydro. Gratulacje!

RAWA BLUES FESTIVAL to największy, jeden z najstarszych w Polsce i jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej organizowany w Katowicach.
Tradycyjnie wydarzenie to rozpoczyna się występami na tzw. „małej scenie” odbywającymi się w hallu Spodka. Ta część festiwalu ma charakter konkursowy i biorą w niej udział wykonawcy wyłonieni wcześniej przez Radę Artystyczną, w drodze rekrutacji. Po jego zakończeniu publiczność wybiera najlepszego spośród wykonawców. Nagrodą zaś jest występ na „dużej scenie”, wśród gwiazd festiwalu.
 
W tym roku do konkursu na "małej scenie", wśród ośmiu grup bluesowych, zakwalifikował się również zespół z Bytomia - KSW 4 Blues, którego liderem jest nasz absolwent Krzysztof Wydro (IIIc ZSZ 1988).
Głosami publiczności zwycięzcą małej sceny został właśnie zespół KSW 4 Blues i wystąpił na dużej scenie wśród takich gwiazd bluesa jak: Laura Cox, Marcia Ball, Martin Harley & Daniel Kimbro, Robert Cray, Tinsley Ellis, Irek Dudek oraz Wild Meg & The Mellow Cats.
 
Całej grupie muzyków, którą tworzą: Krzysztof Wydro, Rafał Chirowski i Tomasz Sroka, a w szczególności jej liderowi, składamy serdeczne gratulacje i życzymy następnych, równie spektakularnych sukcesów.
 tekst: Stanisław Kuszpit, zdjęcia: strona internetowa zespołu KSW 4 Blues
 Zespół Redakcyjny
Powered by Bullraider.com