• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na fali pięknych tegorocznych, jakże sercu absolwenta Energetyka-Elektronika miłych, okrągłych rocznic, pozwoliłem sobie niedawno napisać artykulik na temat czcigodnych szkolnych Jubilatów. Raptem parę dni później odebrałem telefon od samej Prezesowej Klubu EAiS, Pani Barbary Sochackiej, zawierający żartobliwe „wytknięcie służbowe” w powyższej materii. Otóż gremium wspaniałych Nestorów Naszej Szkoły jest nie tylko obszerniejsze, ale niektórzy jego członkowie legitymują się wiekiem, który śmiało może rywalizować z samym biblijnym Matuzalemem.
W profesorskim gronie Tych, co z niebieskich wyżyn przyglądają się kolejnym rocznicom swych następców, przoduje Pani Janina Markiewicz, niezapomniana „Babuszka”, która dożyła pięknego wieku 97 lat. Niewiele jej ustępują Pan Marian Sroczyński (95 lat), słynny „Dziadek”, Pan Franciszek Gomoliński (93 lata) oraz Pani Eugenia Ćwiertniak (91 lat). Niemal dziewięćdziesięciolatkiem był powszechnie znany „Aniołek”, Pan Władysław Białoskórski (89 lat), a w gronie osiemdziesięciolatków znajdowała się, pamiętana zwłaszcza przez starsze roczniki absolwentów, „Lodzia”, czyli Leokadia Zaleska (83 lata).
              
Natomiast wśród tych, którzy są z nami, oprócz wspomnianej trójki tegorocznych Jubilatów oraz Pani Barbary, znajduje się Pan Włodzimierz Górski (87 lat), nasz najstarszy obecnie nauczyciel oraz Stanisław Mańka (83 lat).
  

Przytoczone wyżej przykłady jeszcze dobitniej potwierdzają, że Nasza Szkoła wybitnie sprzyjała i sprzyja nauczycielskiej długowieczności. Co prawda nikt dotąd nie zadbał o stosowne statystyki, ale bez zbytniego ryzyka można pokusić się o stwierdzenie, że także i w tej dziedzinie - jak i w wielu innych - Energetyk-Elektronik dzierży palmę pierwszeństwa – zapewne nie tylko w Bytomiu.

Jakież wnioski wypływają z owej budującej konkluzji? Myślę, że dwa, ale za to jakie!
Wszystkim naszym wspaniałym Profesorom, a zwłaszcza wymienionemu Gronu Nestorów życzymy: TAK TRZYMAĆ!, a nam, Waszym wychowankom – pójść i w tej dziedzinie w Wasze ślady.

Ad multos annos, Kochani!

Krzysztof Woźniak Va 1975

Komentarze obsługiwane przez CComment