• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
wentkowska_zofia_1.jpg Nauczane przedmioty: kursy dokształcające z księgowości
Wykształcenie: wyższe
Tytuł:
Lata pracy:
Ksywka:
 
Charakterystyka:
b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_wentkowska_zofia_1.jpg  Urodzona 24 listopada 1906 roku. W latach 1948-1953 była nauczycielką w Szkole Handlowej. Od 1954 roku objęła funkcję księgowej na pół etatu, a następnie głównej księgowej na cały etat. Była panią z przedwojennymi tradycjami, bardzo zważała na sposób wyrażania się i zachowania młodzieży.
Mąż Mieczysław, dzieci: Beata i Artur.
Będąc zatrudniona na stanowisku nauczyciela, a następnie głównej księgowej Technikum Elektryczno-Elektronicznego, była jednocześnie wykładowcą wieczorowych kursów dokształcających.
Początkowo jako jedyny żywiciel rodziny (chory mąż i syn student), a w późniejszych latach pomimo nadal intensywnej pracy zawodowej i licznych obowiązków związanych z jednoczesnym prowadzeniem domu i wychowywaniem wnuczki, była cenionym i solidnym pracownikiem.
Bardzo sumienna i obowiązkowa, uśmiechnięta, swoim niezwykle kulturalnym sposobem bycia wprowadzała pogodną atmosferę. Zawsze gotowa do uważnego wysłuchania i niesienia pomocy, niejednokrotnie służyła radą w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów, nie tylko zawodowych.
Po przejściu na emeryturę przez wiele lat utrzymywała kontakt z wieloma byłymi współpracownikami, doznając od Dyrekcji Technikum i całego zespołu pracowników wielu dowodów sympatii i życzliwej pamięci

Więcej o nauczycielu:

 

Miejsce oraz data  pochowania śp. Zofii Wentkowskiej:

Lokalizacja: cmentarz wojskowy w Krakowie, początek pola weteranów.

Oeszła od nas: 1981

Co piszą uczniowie:
 
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment