• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
pawela_tadeusz_1.jpg Nauczane przedmioty: przedmioty zawodowe
Wykształcenie: wyższe
Tytuł:
Lata pracy:
Ksywka:
Charakterystyka:

 b_150_100_16777215_00_images_nauczyciele_pawela_tadeusz_1.jpg 

Jak pisać o własnym mężu, o tak bliskiej osobie? Gdy go zabrakło, zrobiła się pusta przestrzeń. Brak, który czułam nie tylko ja. Jego udział w szkolnym życiu - w odniesieniu do młodzieży przede wszystkim, ale także do nauczycieli i innych pracowników szkoły - był wyraźny. I naraz zabrakło jego życzliwości, bystrości obserwacji - nigdy nie zakończonej złośliwością, a zawsze trzeźwą, a zarazem ciepłą konkluzją. Zabrakło Jego chęci pomocy w rozwiązywaniu problemów innych ludzi. Po prostu istniał w społeczności naszej szkoły. Był zawsze skromny i tak lubiany, że wydawało się, że gdy Jego zabraknie przy moim boku - ja przestanę się liczyć. Już wiele lat minęło od śmierci Tadka i chociaż był tylko dochodzącym nauczycielem - dotychczas na Jego grobie co roku składają uczniowie i nauczyciele dowody serdecznej pamięci o kochanym człowieku.

Teresa Pawela - żona

Więcej o nauczycielu:

 

Podczas mej edukacji w "Elektroniku" miałem przyjemność poznać Pana Tadeusza - w zasadzie przypadkowo. Z racji mej aktywności harcerskiej, czasami zdarzało mi się być krótkotrwałym gościem pp. Pawelów, ale powody mych wizyt każdorazowo związane były z osobą Pani Teresy. Parę razy wszakże jej nie zastałem i wtedy właśnie miałem okazję porozmawiać z panem domu. Zapamiętałem Go jako człowieka niezwykle ujmującego, o ciepłej, pogodnej twarzy i dobrych, mądrych oczach.

Krzysztof Woźniak (Va 1975)

 

Miejsce oraz data  pochowania śp. Tadeusza Paweli:

Lokalizacja: Bytom; ul. Piekarska

Odszedł od Nas: 1991 r.

b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_pawela_pawela_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_pawela_pawela_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_pawela_pawela_3.jpg
 
Co piszą uczniowie:

 

Chodziłem do „Elektronika” od roku 1984 do 1986, a Pan Profesor był naszym wychowawcą. Bardzo mile Go wspominam. Razem z kolegami nazywaliśmy Profesora „Boczkiem”, bo nosił na tamte czasy niemodne już wtedy swetry zakładane przez głowę i zapinane z boku na trzy guziki. Taki sweter tak dobrze do ciała przylegał, że bardzo fajnie uwidaczniał jego zaokrąglony brzuszek. Szkołę kończyłem w systemie wieczorowym, czyli najpierw praca, potem szkoła, dlatego też byliśmy traktowani bardziej tolerancyjnie.

Piotr Antkowiak (IIIa WW 1986)

Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Komentarze obsługiwane przez CComment