• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
nowakowski_czeslaw.jpg - 2.11 KB  Nauczane przedmioty: zajęcia praktyczne
Wykształcenie: średnie
Tytuł:
Lata pracy:
Ksywka: Komandos
Inne:
Zdjęcie: Charakterystyka:
nowakowski_czeslaw_1.jpg - 7.74 KB Jedną z postaci, bez której nie sposób wyobrazić sobie naszej szkoły był Czesław Nowakowski, zwany "Komandosem", ze względu na chlubną wojskową przeszłość i upodobania do odzieży w kolorze khaki.

Był to świetny fachowiec w dziedzinie naprawy sprzętu radiowo-telewizyjnego, a przy tym pedagog z ogromnym wyczuciem, co należy zrobić w każdej kwestii wychowawczej. Swoim życiem udowodnił, że na każdym stanowisku pracy można uczyć obowiązkowości, kultury osobistej, szacunku dla pracy innych, punktualności, dokładności i solidności. Uczniowie mieli do niego wielkie zaufanie w sprawach zawodowych i osobistych. Człowiek ten miał wiele szacunku dla kobiet i osób starszych. Był nadzwyczajnym organizatorem wycieczek i zimowisk. Bardzo brakuje pod szkołą warkotu jego motoru na odgłos którego wybiegał "wianuszek" czekających na niego ze swoimi problemami uczniów.

Żywo w pamięci uczniów rysuje się fakt, gdy do pracowni zgłosiła się staruszka z "przedpotopowym" radiem do naprawy. Tłumaczono jej, że koszt części, o ile by się znalazły, byłby niewspółmierny do wartości odbiornika. Jedynie Pan Czesław zrozumiał, że chodzi tu o wartość pamiątkową i naprawił radio gratis, komentując, że "najdroższą rzeczą w życiu są wspomnienia".

Więcej o nauczycielu:

 
Co piszą uczniowie:
 
Jeżeli znasz więcej szczegółów dotyczących w/w nauczyciela, masz ciekawą historyjkę związaną z tą osobą, jakieś szczególne przeżycia lub sytuacje to napisz do nas!! Może masz jakieś fotografie lub inne materiały gdzie występuje w/w nauczyciel przyślij nam! Umieścimy to na tej stronie. Na pewno inni chętnie się z tym zapoznają. Przyczynisz się do uatrakcyjnienia "Naszej witryny" absolwentów Elektronika i Energetyka w Bytomiu.

Miejsce oraz data  pochowania śp. Czesława Nowakowskiego:

Lokalizacja: Bytom; ul. Powstańców Śląskich

Odszedł od nas: 17 lipca 1993

b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_nowakowski_nowakowski_1.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_nowakowski_nowakowski_2.jpg
b_150_100_16777215_00_images_groby_nauczycieli_nowakowski_nowakowski_3.jpg

Komentarze obsługiwane przez CComment