• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zuczek 1aW trakcie "odkurzania" naszych zasobów znaleźliśmy - przysłaną swego czasu przez Tomasza Łuczaka kl. 5a 1988 - anegdotę o swoim nazwisku. 
Któryś z nauczycieli, najprawdopodobniej z warsztatów szkolnych tworzył lub przepisywał listę uczniów naszej klasy (wówczas trzeciej) do podziału na grupy.

Lista była odręczna i ktoś zapisał elegancko pierwszą literę nazwiska jako Ż zamiast Ł. Na liście figurowałem na końcu jako Żuczak, co wywołało dużo śmiechu. W ten sposób stałem się dla kolegów Żuczakiem. Szybko moje przezwisko skróciło się do słowa Żuk i tak zostało na następnych osiem lat (trzy w szkole i pięć na studiach).
Na studiach, poprosiłem kolegę, (absolwenta naszego technikum, tyle że z klasy b, a na studiach był w innej grupie) aby przy okazji przyniósł z Dziekanatu mój indeks. Nie przyniósł go bo jak mówił - nie znalazł. Poszedłem osobiście do Dziekanatu i ja go oczywiście znalazłem. Zapytałem czy w ogóle szukał, bo tylko jeden Łuczak jest na roku, a on mi odparł, że szukał Żuka i nie wiedział że nazywam się inaczej! Siła słowa!

Pozdrawiam
Tomasz Łuczak vel Żuk


 Znasz podobne historyjki? Napisz do nas o nich! Umieścimy na stronie absolwentów naszej szkoły.

Pisz na adres: TUTAJ


 

Komentarze obsługiwane przez CComment