• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
min.jpg Napisał: Zespół Redakcyjny
 
Dotyczy: Nowy wizerunek szkoły

Miejsce: Plac Jana III Sobieskiego 1

Data: 18 październik 2012

W wyniku połączenia naszej szkoły z mechanikiem powstał nowy twór: Zespół Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Bytomiu. Szkoła ta ma swoją siedzibę w budynku, który kiedyś mieścił Państwowe Technikum (czytaj: Mechanik) a przed wojną (czytaj: "Za Niemca") Szkołę Rzemiosł Różnych. Ogromny gmach, który niektórzy nazywają "Molochem". Faktem jest, że budynek w swojej pierwotnej koncepcji ("Za Niemca") był zaprojektowany jako budynek szkolny. Natomiast budynek, w którym mieściła się dotychczas nasza szkoła był ("Za Niemca") Arbeitsamtem, czyli Urzędem Pracy. Najstarsi absolwenci pamiętają na pewno pomieszczenia piwniczne gdzie były pomieszczenia kuchenne, w których przygotowywano i wydawano posiłki dla bezrobotnych. Pomieszczenia te były później adaptowane na harcówkę, ciemnię fotograficzną, archiwum szkolne a nawet szatnię. Co oferuje obecna szkoła, czyli Zespół Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Bytomiu możesz poczytać poniżej. Kliknij na miniaturkę!
       b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_zsm-e_1.jpg   b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_zsm-e_2.jpg
 Dla tych, którzy nie kojarzą budynku "Mechanika", poniżej zdjęcie tego gmachu:
 b_150_100_16777215_00_images_nasza_szkola_nasza_szkola_teraz_zsm-e_3.jpg

Komentarze obsługiwane przez CComment