• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

 Restauracja „Świetlik” w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich była miejscem, w którym 19 grudnia odbyło się już 21. świąteczno-noworoczne spotkanie członków Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik”. Uroczystość ta była końcowym akordem trwających cały rok obchodów jubileuszu 20-lecia KEAiS.

 Na długo przed 18.00 w restauracyjnych wnętrzach pojawili się pierwsi uczestnicy imprezy: Joasia i Kazimierz Nikodemowiczowie, Irena i Krystian Czerni, a także pani Malgorzata Kłos. 

 Ich zadaniem było ostateczne przygotowanie sali na przybycie gości oraz odpowiednie rozmieszczenie pięknych i gustownych wizytówek na stołach.

  Pomieszczenie z wolna zapełniało się przybywającymi, wśród których nie zabrakło władz miasta, przedstawicieli zaprzyjaźnionych firm i instytucji, a także bytomskich szkół i placówek edukacyjnych. Wkrótce potem, kiedy dołączyła do nas, dzielnie walcząca z problemami zdrowotnymi i będąca w trakcie rekonwalescencji, Barbara Sochacka, impreza się rozpoczęła.

  Na samym jej początku na krótko głos zabrała gospodyni i coroczna organizatorka imprezy, Barbara, która krótko przywitała wszystkich i oddała głos prowadzącemu, Krzysztofowi Woźniakowi.

  Nastąpiło oficjalne powitanie zaproszonych gości. Znaleźli się pośród nich prezydent Bytomia, pan Damian Bartyla z małżonką Katarzyną, wiceprezydent miasta Andrzej Panek, naczelnik Wydziału Promocji Aleksandra Szatkowska-Mejer, a także prezes PSS „Społem” pani Barbara Kulikowska, prezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego pani Ewa Truchan z Jarosławem Radołą (nasi absolwenci), dyrektor Bytomskiego Ośrodka Edukacji pan Piotr Klimza, prezes Stowarzyszenia „Wspólny Bytom” pan Kazimierz Bartkowiak (nasz absolwent) oraz prezes bytomskiego PSL pan Zygmunt Wilk.

 Ligę Kobiet Nieobojętnych reprezentowały panie Krystyna Jankowiak i Dorota Mrachacz, a szczególnie bliskie naszym sercom Technikum nr 4 – dyr. dyr. Beata Kołodziejczyk i Jacek Węgrzyniak. Nie zawiódł także poprzedni dyrektor "Elektronika", pan Zygmunt Rubin.
  Ponieważ prezydent miasta w tym momencie był jeszcze nieobecny, w jego zastępstwie głos zabrała małżonka, pani Katarzyna, a po niej zastępca prezydenta, pan Andrzej Panek. Obydwoje w pięknych słowach podziękowali za zaproszenie, w bardzo ciepłych słowach wypowiadając się o działalności Klubu EAiS w Bytomiu, jego cennych inicjatywach, a także o wyjątkowej, iście rodzinnej atmosferze opłatkowej imprezy. Pani Katarzyna z właściwym sobie urokiem złożyła wszystkim obecnym serdeczne życzenia zdrowych i radosnych świąt oraz pomyślnego Nowego Roku, wyrażając nadzieję spotkania się w tym gronie za rok. W podobnym tonie wypowiedział się też pan wiceprezydent.

  Następnym punktem programu było utworzenie „łańcucha ludzi dobrej woli” i przekazanie sobie życzeń świąteczno-noworocznych. Podczas gdy pośród zgromadzonych unosiły się magiczne fluidy, Krzysztof recytował nastrojowy wiersz pt. „Kiedy jest Boże Narodzenie”. 

Tekst wiersza może sobie ściągnąć TUTAJ

  Na stole pojawiły się świąteczne potrawy, a prowadzący wprowadził gości w atmosferę kolędową żartobliwym monologiem, zatytułowanym „Przybieżeli moctruch z rzepą”.

Tekst monologu może sobie ściągnąć TUTAJ

Po jego zakończeniu w eter popłynęły najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu „Mazowsza i „Śląska”.

  Jak podczas każdej szanującej się wieczerzy wigilijnej, było wśród nas miejsce dla spóźnionego wędrowca. Wędrowcem tym okazał się pan prezydent Damian Bartyla, który w nawale rozlicznych obowiązków znalazł jednak czas, aby dołączyć do naszego grona, co zresztą czyni konsekwentnie od początku swej kadencji. Pan prezydent podziękował za zaproszenie i skierował pod adresem Klubu i osobiście Barbary Sochackiej wiele ciepłych słów oraz życzeń jak najdłuższej i jak najowocniejszej działalności.

  Nie tylko Barbara ale i pani Katarzyna słuchały tych słów z wytężoną uwagą i nic w tym dziwnego, bo...
...pan prezydent w niezwykle szczerych słowach zapewniał o swej niezmiennej przychylności dla Klubu i naszej szkoły. Pani Barbara obdarowana została kwiatami, a wszyscy zaproszeni – pamiątkowymi kalendarzami z wizerunkiem Bytomia.
  Niejako w odpowiedzi, Krzysztof ogłosił, że – czyniąc zadość śląskiej tradycji – wszyscy goście otrzymają w darze od Dzieciątka podchoinkowe prezenty, co zostało przyjęte z ogólnym aplauzem.
 

  Nadeszła pora na wyrazy wdzięczności dla wszystkich tych, dzięki którym nasze spotkanie doszło do skutku. W pierwszym rzędzie podziękowania popłynęły do Barbary Sochackiej. To Ona, nie bacząc na swe poważne problemy zdrowotne, zorganizowała od początku do końca jubileuszową, XX odsłonę naszej flagowej uroczystości. Brawa i standing ovation od całej sali były chyba dla niej najpiękniejszą podzięką za włożony trud; nie obyło się bez łez wzruszenia.

  Podziękowania odebrała także Irena Czerny za wkład pracy artystycznej, w szczególności za piękne i pełne uroku wizytówki dla gości, oraz jej mąż, Krystian Czerny (absolwent, były nauczyciel i admin strony internetowej) za przygotowanie materiału audio-video oraz przygotowanie i „wyprodukowanie” pamiątkowych płyt DVD. Joasi Nikodemowicz dziękowaliśmy za pieczę nad stroną organizacyjno-finansową przedsięwzięcia, a jej mężowi Kazimierzowi (także naszemu absolwentowi i byłemu nauczycielowi), za obsługę fotograficzno-filmową (wespół z Krystianem).

  Za przyczyną Barbary swoją porcję braw odebrał także Krzysztof Woźniak (naturalnie nasz absolwent) za poprowadzenie imprezy i napisanie na tę okazję prozy i poezji.

  Wedle starych wierzeń, w wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. Aby zatem nie narazić się na inwektywy z ich strony, postanowiliśmy i w tym roku także urządzić zbiórkę na rzecz bezdomnych zwierząt w schroniskach.

  „Świetlik” nie po raz pierwszy gościł w swych progach tę, jakże ważną dla całej społeczności klubowej, imprezę. Rok temu także w nim właśnie kończyliśmy A.D. 2015 i życzyliśmy sobie wzajem do siego roku. Jednak to pałacyk „Liberty” pozostanie na zawsze w naszej pamięci miejscem, w którym narodziła się i przez długi czas była pielęgnowana owa piękna tradycja, która z czasem zajęła w naszych sercach miejsce naczelne i doczekała się swej dwudziestej, jubileuszowej odsłony.

  Przed kilkoma laty Teresa Pawela napisała te oto piękne słowa:

My – klubowicze cieszymy się zawsze bardzo na te spotkania. Trudno sobie wyobrazić, żeby ich kiedyś miało zabraknąć – życzliwych słów, serdecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem, wspólnego śpiewania kolęd i specyficznego nastroju, łączącego nutę radości i zadumy. Te chwile, spędzone w gronie osób przyjaznych i bliskich sobie, są nam bardzo potrzebne, są po prostu bezcenne. Wszyscy - świątecznie nastrojeni i wystrojeni - chętnie dzielimy się naszymi przemyśleniami, refleksjami, wspomnieniami, radościami i problemami.
  Co prawda dzielenie się opłatkiem było w tym roku wirtualne, a śpiewanie kolęd zastąpiło ich słuchanie, ale niepowtarzalna i wyjątkowa, zgodnie podkreślana przez wszystkich uczestników imprezy, atmosfera - pozostała.
  Ostatnim punktem naszego programu było tradycyjne wspólne zdjęcie. Zapraszając do utrwalenia tej uroczystej chwili, Krzysztof, w imieniu całej klubowej społeczności, zaprosił także wszystkich obecnych na kolejne, 22 spotkanie za rok. Do zobaczenia!
Klikając na powyższe zdjęcia grupowe możesz sobie je powiększyć!

 Więcej zdjęć możesz zobaczyć w naszej Galerii Zdjęć.
Część I TUTAJ. Część II TUTAJ 
Po otwarciu się galerii, kliknij na pierwszą miniaturę a po chwili uruchomi się pokaz zdjęć!

 Poniżej krótki film ze Spotkania Gwiazdkowego:

 Tekst: Krzysztof Woźniak
Zdjęcia: Kazimierz Nikodemowicz
Film: Krystian Czerny

Komentarze obsługiwane przez CComment