• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

13 września 2017 r. w gościnnych progach Bytomskiego Ośrodka Edukacji przy ul. Żeromskiego 42 miało miejsce spotkanie członków Klubu EAiS z  dziennikarzem, pisarzem i socjologiem, a przy tym absolwentem "Energetyka-Elektronika" - Jarosławem Gibasem.

 

Wbrew temu, że data rzekomo pechowa (13 września), bardzo udane spotkanie Klubu odbyło się w gościnnych progach Bytomskiego Ośrodka Edukacji. Placówka otwarła przed nami podwoje dzięki uprzejmości gospodarza – Pana Piotra Klimzy, któremu niniejszym składamy serdeczne podziękowania.

 

 

Gościem specjalnym był absolwent "Energetyka-Elektronika" (IVd LZ 1985) - JAROSŁAW GIBAS, który przybył na spotkanie wraz z uroczą małżonką Dorotą i ślicznym pieskiem - suczką Sapya.

Obecnie Jarosław Gibas jest dziennikarzem, socjologiem, pisarzem i - jak sam siebie nazywa - coachem, czyli trenerem osobistym.

Pogadanka dotyczyła m.in. mindfulness, czyli jak praktykować uważność na co dzień, oraz jak walczyć ze stresem i nie ulegać emocjom i manipulacjom, np. podczas prezentacji zakupów. Dyskusja była bardzo owocna i ożywiona. Przy słodkościach i kawie powspominaliśmy dawne czasy szkolne. Jarosław kilka razy podkreślał rolę naszej szkoły w rozwijaniu jego pasji, zainteresowań i horyzontów.

Jego wspomnienia z czasów szkolnych były bardzo interesujące, m.in. o tym, jak na lekcjach języka polskiego, dla zachęcenia do czytania książek, polonistka - pani Sylwia Eysymont - kilkakrotnie czytała im książki. Cisza była jak makiem zasiał, ale pomogło - zrozumieli.

Nasz gość podkreślał, jak bardzo nauczyciele byli otwarci na ucznia, jaką dawali swobodę, pozwalali na szukanie własnej drogi. To były piękne wspomnienia!

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie tradycyjne zdjęcie, a Basia podziękowała Jarkowi, wręczając mu bukiet kwiatów.

Osobne, dodatkowe zdjęcia były z suczką Sapya.

Dziękując za właśnie zakończone, mamy nadzieję na następne, równie interesujące spotkanie z Jarkiem Gibasem.

 
tekst: Anna Heber

Komentarze obsługiwane przez CComment