foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

min
Dubai Frame, nowy obiekt na imponującej już panoramie Dubaju, oferuje niepowtarzalne widoki na miasto. Dubai Frame pozwala odwiedzającym podziwiać wszystkie dzielnice miasta z wysokości 150 m. Od starego miasta Deiry i lśniących wód Zatoki Perskiej po ogromne wydmy arabskiej pustyni i drapacze chmur Dubai Marina – z punktu widokowego Dubai Frame widać Dubaj w całej okazałości.

dubai frame 01
Otwarta w 2018 roku  Dubai Frame zyskała status zabytku kultury łączącego przeszłość i teraźniejszość Dubaju. Jest też nazywana 
"Ramką do zdjęć"

dubai frame 02
 Przyciągająca zarówno turystów, jak i mieszkańców atrakcja w Zabeel Park jest niesamowitym osiągnięciem architektonicznym. Na powyższej
mapie punkt A.

dubai frame 03
Stojąc bliżej, trudno ją sfotografować nawet posiadając obiektyw szerokokątny.

dubai frame 04
Cała "Brama" jest - podobno - pokryta złotem! Prezentuje się wspaniale!

dubai frame 05
W dolnym przęśle znajduje się muzeum przedstawiające historię miasta.

Na szczycie Dubai Frame znajduje się nowoczesny 93-metrowy szklany most. Złożona z tafli szkła o powierzchni 25 m² budowla łączy dwie równoległe wieże, tworząc kształt ramy. Stojąc na całkowicie przezroczystej platformie, odwiedzający czują się, jakby chodzili w powietrzu na wysokości 150 m. Nie ma jednak powodu do obaw. Przezroczysta tafla jest wykonana z całkowicie odpornych na pęknięcie, wysokiej jakości materiałów.

dubai frame 07 dubai frame 06
Po wjechaniu windą wchodzi się na platformę widokową, czyli na poziomą górną część obiektu. Można stąd podziwiać nie tylko panoramę miasta, ale też - wchodząc na szyby - to co jest pod obiektem. Dziwne uczucie chodząc po szybie, kiedy pod stopami jest miasto i widzimy przechodniów, samochody i domy z wysokości 150 metrów. 

dubai frame 08 dubai frame 09
Wyrastająca z ziemi złota struktura idealnie ukazuje jeden z dwóch krajobrazów, zależnie od tego, po której stronie stoi obserwujący.

dubai frame 10 dubai frame 11

Nawiązując do początków Dubaju jako ośrodka połowu pereł i jego ewolucji w nowoczesną metropolię, Dubai Frame ukazuje dwa bardzo odmienne oblicza miasta. Spoglądając na północ, odwiedzający ujrzą Stary Dubaj, usłaną łodziami dhow zatokę Dubai Creek i otaczające je targi souk. Na południu goście mogą podziwiać rozmach Nowego Dubaju, niesamowitą panoramę błyszczących drapaczy chmur i lśniących marin.

dubai frame 14
dubai frame 13
Autor artykułu z żoną Ireną oraz córką Dorotą.

dubai frame 15 dubai frame 16
Dorota zachęca Mamę do wejścia na szklaną taflę. Towarzyszy temu dreszczyk emocji i niepewności - tafla wytrzyma?
dubai frame 17
Widok w dół przez taflę szkła.
dubai frame 18 dubai frame 19
Po lewej: Hurra! Stoimy razem na tafli szkła. Po prawej widok na centrum miasta. W oddali największy budynek świata>
dubai frame 20
Dubai Frame jest stworzona ze szkła, stali, aluminium i żelbetu z projektami logo Expo 2020 osadzonymi na zewnętrznej elewacji. Umieszczony jest w taki sposób, że z jednej strony widoczne są reprezentacyjne zabytki współczesnego Dubaju, a z drugiej strony odwiedzający mogą również oglądać starsze części miasta.
dubai frame 21
Jest co podziwiać!
dubai frame 23 dubai frame 24

Dubai Frame pozwala odwiedzającym podziwiać wszystkie dzielnice miasta z wysokości 150 m. Od starego miasta Deiry i lśniących wód Zatoki Perskiej po ogromne wydmy arabskiej pustyni i drapacze chmur Dubai Marina – z punktu widokowego Dubai Frame widać Dubaj w całej okazałości.

dubai frame 26 dubai frame 27
dubai frame 28
A to już wyjście z obiektu.
dubai frame 29 dubai frame 30
Ostatnie spojrzenie na "Ramkę do zdjęć"

Krótki film z pobytu w Dubai Frame:

 

Komentarze obsługiwane przez CComment