foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

minZ założenia w Dubaju wszystko musi być największe. Ain Dubai to największe na świecie i najwyższe koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się na Bluewaters Island, w pobliżu Dubai Marina w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ain Dubai to kolejne rekordowe dubajskie przedsięwzięcie. Z dostępnym z wyspy diabelskim młynem sąsiadują centra handlowe, restauracje, budynki mieszkalne i targ. 

 Ain Dubaj 01
Widok na Ain Dubai z Mariny.

Gigantyczny diabelski młyn o imponującej wysokości 250 m, to najwyższa tego rodzaju konstrukcja na świecie. Zlokalizowany przy popularnej plaży Jumeirah Beach Residences (JBR) obiekt zapewnia panoramiczne widoki na miasto.

Ain Dubaj 02 Ain Dubaj 03
Obiekt jest tak duży, że trudno go sfotografować w całości stojąc przed nim.

Ain Dubai umożliwia podziwianie przepięknego dubajskiego wybrzeża oraz imponującej panoramy mariny, a także najsłynniejszych atrakcji turystycznych miasta.

Ain Dubaj 04
Będąc w Dubaju, nie sposób jest pominąć tej atrakcji. Więc skorzystaliśmy z tej okazji i ... stoimy w kolejce na wejście do kabiny.

Ain Dubaj 05
Luksusowa klimatyzowana kabina pasażerska (gondola).

Kabiny są w ciągłym ruchu i wsiadamy, przechodząc przez pośredni, ruchomy "chodnik", który porusza się dwa razy wolniej od kabiny. Daliśmy radę!!

Ain Dubaj 06   Ain Dubaj 16

 Na zdjęciu powyżej kabina w najwyższym punkcie. My jesteśmy w następnej kabinie i za chwilę będziemy w najwyższym punkcie.

Ain Dubai położony jest na Bluewaters Island. To kolejne rekordowe dubajskie przedsięwzięcie. Nic więc dziwnego, że cieszy się dużą popularnością. Diabelski młyn ma wysokość 250 metrów. 48 luksusowych kabin pasażerskich, które otaczają ogromny obwód koła, może jednorazowo pomieścić 1750 gości. Każda kabina ma powierzchnię 30 metrów kwadratowych i 40 miejsc. Podwójne szyby są pokryte wysokiej jakości szkłem z ochroną przed promieniowaniem UV i podczerwienią. Atrakcja trwa 38 minut. Klimatyzowana kabina pozwala komfortowo podziwiać panoramę tego fascynującego miasta. 

Ain Dubaj 07
Na zdjęciu powyżej kabina, w której jest bar i za odpowiednią opłatą, można się w trakcie "jazdy" delektować np. drinkiem.

Ain Dubaj 09

Ain Dubaj 14 Ain Dubaj 15
Zapierające dech w piersiach widoki na panoramę Dubaju i kultowe zabytki, jak: The Palm, Dubai Marina i Burj Al Arab Jumeirah, a nawet Burdż Chalifa, czyli największy (jak w Dubaju) budynek na świecie.

Ain Dubaj 17
W oddali widać słynną wyspę w kształcie palmy.

Wszystko ma swój koniec i My też pomału zjeżdżamy w dół. Po wyjściu z kabiny i udaniu się na zewnątrz okazało się, że już jest ciemno. Kolejna atrakcja w postaci oświetlonego miasta. Poniżej krótki film z naszej wycieczki na Ain Dubai.

Można wybrać bilet Ain Dubai Views at Sunset i zobaczyć Dubaj z wysokości 250 m, o zachodzie słońca.

Kilka filmów znalezionych na YouTube TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ.

Wkrótce dalszy ciąg fotoreportaży z bajkowego miasta Dubaj!

Komentarze obsługiwane przez CComment