foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

min 1
Ogrody są podzielone na części charakteryzujące różne style. Mamy ogród skandynawski, zimowy angielski, romantyczny, i szereg innych. Jest nawet labirynt, w którym można się autentycznie pogubić i mieć problemy ze znalezieniem wyjścia. Sami to doświadczyliśmy. Obecnie Ogrody Kapias uznawane są za jedne z najpiękniejszych tego typu miejsc w całej Polsce. Co ciekawe, zwiedzanie czterohektarowej powierzchni jest całkowicie darmowe. Istnieje możliwość zwiedzania ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem i jest to wspaniała opcja, która dostarcza ogromu wiedzy.

Ogrody Kapias to miejsce, w którym można spędzić pełen atrakcji dzień z całą rodziną. Każdy, niezależnie od wieku, będzie zachwycony pięknem tego miejsca i zechce wrócić tu jeszcze nie raz!
ogrody kapias 014
Można nawet pograć w szachy na wolnym powietrzu.
Nie trzeba lecieć do Nowej Zelandii, aby zobaczyć domek hobbita. Oto mamy przed sobą otoczony wodą i prowadzącym do niego mostem domek, wyglądający jak z powieści Tolkiena.
ogrody kapias 015
Domek, staw, łódka oraz ustawione opodal krzesła są częściami Ogrodu Lato. Inne pory roku również mają swoje miejsca w Kapiasie.
ogrody kapias 057
W stawie były nawet "kumkające" żabki:
ogrody kapias 058
W założeniach ogród angielski ma być idealną przestrzenią do kontemplacji lub romantycznych spacerów. Ma panować w nim swoboda, naturalność, bogactwo roślin, ale także mogą pojawiać się w nim elementy małej architektury oraz ławki. 
ogrody kapias 016
ogrody kapias 022
ogrody kapias 023
ogrody kapias 027
ogrody kapias 023
Aurę tajemniczości mają dawać ceglane ściany oddzielające kolejne części i tak wygląda ten ogród.
ogrody kapias 024
Przed wyjściem z angielskiego ogrodu wstępujemy jeszcze do szklarni ogrodnika. Znajduje się ona na prawo od jego domku i pełna jest kaktusów.
ogrody kapias 025
Centralnymi punktami Ogrodów Kapias są dwie Aleje Lipowe, oto jedna z nich:
ogrody kapias 028
 Innym ciekawym miejscem jest labirynt stworzony z żywopłotów - atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. 
ogrody kapias 029
ogrody kapias 030
Zagubieni w labiryncie. I my także mieliśmy problem z wyjściem z labiryntu!
plan ogrodow
Jak widzimy miejsc tematycznych w ogrodach Kapias jest 35. Zwiedziliśmy prawie wszystkie.

Poniżej film pokazujący ogrody Kapias:


CDN

Komentarze obsługiwane przez CComment