foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

min 1
Ogrody są podzielone na części charakteryzujące różne style. Mamy ogród skandynawski, zimowy angielski, romantyczny, i szereg innych. Jest nawet labirynt, w którym można się autentycznie pogubić i mieć problemy ze znalezieniem wyjścia. Sami to doświadczyliśmy. Obecnie Ogrody Kapias uznawane są za jedne z najpiękniejszych tego typu miejsc w całej Polsce. Co ciekawe, zwiedzanie czterohektarowej powierzchni jest całkowicie darmowe. Istnieje możliwość zwiedzania ścieżki edukacyjnej z przewodnikiem i jest to wspaniała opcja, która dostarcza ogromu wiedzy.

Ogrody Kapias to miejsce, w którym można spędzić pełen atrakcji dzień z całą rodziną. Każdy, niezależnie od wieku, będzie zachwycony pięknem tego miejsca i zechce wrócić tu jeszcze nie raz!
ogrody kapias 014
Można nawet pograć w szachy na wolnym powietrzu.
Nie trzeba lecieć do Nowej Zelandii, aby zobaczyć domek hobbita. Oto mamy przed sobą otoczony wodą i prowadzącym do niego mostem domek, wyglądający jak z powieści Tolkiena.
ogrody kapias 015
Domek, staw, łódka oraz ustawione opodal krzesła są częściami Ogrodu Lato. Inne pory roku również mają swoje miejsca w Kapiasie.
ogrody kapias 057
W stawie były nawet "kumkające" żabki:
ogrody kapias 058
W założeniach ogród angielski ma być idealną przestrzenią do kontemplacji lub romantycznych spacerów. Ma panować w nim swoboda, naturalność, bogactwo roślin, ale także mogą pojawiać się w nim elementy małej architektury oraz ławki. 
ogrody kapias 016
ogrody kapias 022
ogrody kapias 023
ogrody kapias 027
ogrody kapias 023
Aurę tajemniczości mają dawać ceglane ściany oddzielające kolejne części i tak wygląda ten ogród.
ogrody kapias 024
Przed wyjściem z angielskiego ogrodu wstępujemy jeszcze do szklarni ogrodnika. Znajduje się ona na prawo od jego domku i pełna jest kaktusów.
ogrody kapias 025
Centralnymi punktami Ogrodów Kapias są dwie Aleje Lipowe, oto jedna z nich:
ogrody kapias 028
 Innym ciekawym miejscem jest labirynt stworzony z żywopłotów - atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. 
ogrody kapias 029
ogrody kapias 030
Zagubieni w labiryncie. I my także mieliśmy problem z wyjściem z labiryntu!
plan ogrodow
Jak widzimy miejsc tematycznych w ogrodach Kapias jest 35. Zwiedziliśmy prawie wszystkie.

Poniżej film pokazujący ogrody Kapias:


CDN

Komentarze obsługiwane przez CComment