foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

mini1Brema to historyczne miasto hanzeatyckie o ponad 1200- letniej historii, które zostało założone przez Karola Wielkiego i częściowo do dzisiaj zachowało się w nienaruszonym stanie. Jest jedenastym co do wielkości miastem Niemiec, a wraz z Bremerhaven tworzy najmniejszy kraj związkowy. To także trzecie najbardziej przyjazne rowerom miasto w Europie.

Niezwykłą zaletą Bremy jest to, że niemal wszystkie jej największe atrakcje są blisko siebie oraz znajdują się na obszarze ograniczonym Stadtgraben, czyli miejską fosą, która kiedyś broniła dostępu do miasta.

Centrum Bremy to rynek, który zdobi ponad 10-metrowy pomnik przedstawiający Rolanda. Zgodnie z legendą, dopóki będzie on tam stał, to Brema będzie wolna, wykonano nawet kopię pomnika, aby w razie zniszczenia szybko postawić nowy. Co więcej, warto dodać, że posąg wraz z sąsiednim ratuszem wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Roland1

Ratusz należy do najpiękniejszych w Europie i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego historia sięga lat 1400. Obok Rathausu znajduje się wspaniały Dom St.Petriego. Ta katedra ma ponad 1200 lat, a w jej wnętrzu znajdują się skarbce!


RathausRatusz

 

Wizytówką Bremy jest jej rynek, a zwłaszcza miejski ratusz. Zbudowany jeszcze w piętnastym wieku to najwybitniejsze osiągnięcie europejskiego gotyku połączonego z wezerskim renesansem. Imponujące wrażenie pozostawia tak w ciągu dnia, jak i podczas wieczornego spaceru, gdy - odpowiednio podświetlony - sprawia wrażenie bajecznego pałacyku. Warto też wstąpić do ratuszowej restauracji, gdzie od ponad sześciuset lat podaje się bremeńskie (i nie tylko!) wina najwyższej jakości.

Już słynni muzykanci z Bremy wiedzieli: w tym mieście żyje się doskonale!

music

Nie wolno oczywiście zapomnieć o znanych na całym świecie czterech muzykantach z Bremy z baśni braci Grimm.

 

Tuż za ratuszem znajduje się pochodząca z XI wieku Katedra św. Piotra. Mroczna, nieco surowa romańska atmosfera wnętrza sprzyja refleksji i podziwianiu bogatego wyposażenia kościoła, ale warto też spróbować wdrapać się na szczyt jednej z wież katedry - stąd roztacza się wspaniały widok na całą Bremę. Nie można zapomnieć również o drugim najstarszym zabytku Bremy - po drugiej stronie rynku ulokowano zbudowany około 1020 roku Kościół Najświętszej Maryi Panny.

Będąc na Starym Mieście nie wolno zapomnieć o Böttcherstraße - to co prawda krótka, ale zachwycająca uliczka, przy której ulokowano zespół ceglanych kamienic, zbudowanych w stylu ekspresjonizmu. To jedno z najchętniej uczęszczanych miejsc przez turystów, przy którym znajdują się dwa ważne muzea - warto poświęcić czas na wizytę Böttcherstraße Museen ze zbiorami dzieł sztuki i rzemiosła - a także obejrzeć dom najsławniejszego bremeńczyka - Robinsona Cruzoe!

Pewną ciekawostką jest fakt, ze bremeński Biskup Albert von Buxhoeved, założył w 1201 miasto Ryga.

 

 


 

Komentarze obsługiwane przez CComment