foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

wycieczka do efezu 01 min

 
W swoje historii Efez stał się siedzibą gminy chrześcijańskiej założonej przez św. Pawła z Tarsu. W 431 r. odbył się tu sobór powszechny. Efez to także ojczyzna starożytnych filozofów i artystów. Stąd pochodził Heraklit, Hipponaks, Artemidor i Parrasjos.

 

 

 wycieczka do efezu 01

 Symbolem Efezu jest Biblioteka Celsiusa, zbudowana 1900 lat temu. Przez długi czas była uważana za drugą co do wielkości bibliotekę starożytności po Aleksandrii. Gajus Julius Aquila zlecił wybudowanie biblioteki nad swoim grobem jako pamiątka dla swojego ojca - senatora Tyberiusza Juliusza Celsiusa Polemaeanusa.

wycieczka do efezu 02
Dom Matki Jezusa, Marii.

Mówi się, że Dziewica Maryja mieszkała w tym małym domu z apostołem Janem po śmierci Jezusa. Dom, odkryty 150 lat temu, jest uznanym przez Kościół katolicki miejscem pielgrzymkowym. Dom odwiedziło już trzech papieży - w tym Benedykt XVI i Jan Paweł II. Jest to również ważne miejsce pielgrzymek muzułmanów, ponieważ Maria jest jedyną kobietą wymienioną z imienia w Koranie.

wycieczka do efezu 03
Biblioteka Celsiusa – imponujących rozmiarów, z dwupiętrową fasadą, była prawdopodobnie jedną z największych w czasach starożytnych.

wycieczka do efezu 04
Ulica w Efezie, wyłożona marmurowymi płytami zaczyna się przy Bibliotece Celsiusa i prowadzi do Toru Heraklesa, wejścia do górnego miasta.

wycieczka do efezu 05
Biblioteka Celsiusa.

wycieczka do efezu 06
Biblioteka Celsiusa.

wycieczka do efezu 07
Świątynia Hadriana.

Żaden inny rzymski cesarz nie był tak uwieczniony swoimi świątyniami i pomnikami jak Hadrian. Prawie wszystkie rzymskie miasta w Turcji mają co najmniej jedną Bramę Hadriana, Świątynię Hadriana lub inny budynek upamiętniający cesarza-wojownika. Hadrian był przybranym synem cesarza Trajana, pod którego rządami Cesarstwo Rzymskie osiągnęło największą ekspansję. W przeciwieństwie do Trajana Hadrian zmienił politykę i zakończył rzymską ekspansję. Ruiny Efezu znajdują się 15 minut od nadmorskiego kurortu Kusadasi. Każdego roku setki statków cumują w porcie wycieczkowym w Kusadasi, aby zabrać jednodniowych wycieczkowiczów do ruin.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wizyty w Efezie, napisz do mnie w sekcji komentarzy poniżej.

Ernest Giesa    

Komentarze obsługiwane przez CComment