foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

internet 06Mało kto wie, że w austriackich Alpach stoją schroniska wybudowane w drugiej połowie XIX wieku przez Ślązaków i jednym z nich jest Gleiwitzer Hütte. Schronisko wzniesiono na wysokości 2176 m pomiędzy alpejskimi szczytami Vord, Spitzbett i Rottenzink. Pokoje w Gleiwitzer Hütte noszą nazwy... śląskich miast - więc mieszkańcy m.in. Katowic, Bytomia, Zabrza czy Mysłowic mogą tu poczuć się jak w domu.

gl 1
Gleiwitzer Hutte

Kolejnym śląskim schroniskiem w Alpach austriackich jest schronisko katowickie Kattowitzer Hütte. Schronisko jest zlokalizowane w masywie Große Hafnera najdalej wysuniętego na wschód alpejskiego trzytysięcznika (3076 m n.p.m.).

schronisko katowice 1

schronisko katowice 2
Kattowitzer Hütte – widok obecny.

 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment