foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


mini d 01Tak, to była trudna decyzja, ale nigdy jej nie żałowałem. Zaporożcem dojechałem w sumie bezpiecznie do celu, chociaż właśnie w czasie tej podróży wysiadło mi ogrzewanie. Zaporożec posiadał osobny silniczek do ogrzewania wnętrza, a ponieważ na dworze grudzień był zimny prawie zamarzały mi szyby, no i odczuliśmy dobitnie skutki zimy. Nawet otulenie się kocem nie pomogło. Na szczęście po przekroczeniu drugiej granicy pogoda diametralnie się zmieniła i mogłem moim "rumakiem" rozwijać maksymalną szybkość. Denerwowało mnie tylko, że samochody ciężarowe mnie wyprzedzały po szerokich autostradach.

Ale co tam, ważne że przybyłem do celu. Pomimo moich czterdziestu lat przekroczyłem jakąś, jeszcze niedawno niewyobrażalną granicę zmiany kraju zamieszkania. Nagle wszystko, co do tej pory stanowiło o moim życiu pękło jak bańka mydlana. Nawet nie wiedziałem tak naprawdę, czy kiedykolwiek zobaczę moje ziemie rodzinne.
Stanąłem stopami na ziemi, której nie znałem, w Duisburgu. Gdyby nie fakt, że moja mama już mieszkała w tym mieście nie znałbym tutaj nikogo.
Duisburg, miasto leżące u zbiegu Zagłębia Ruhry z Renem, będące częścią regionu metropolitalnego Nadrenii Północnej-Westfalii liczącego łącznie około dziesięć milionów mieszkańców, należy zarówno do regionu Dolnego Renu, jak i do Zagłębia Ruhry. Znajduje się w okręgu administracyjnym Düsseldorf i liczy około pół miliona mieszkańców, jest piątym co do wielkości miastem w Nadrenii Północnej-Westfalii po Kolonii, Düsseldorfie, Dortmundzie i Essen.

d 13

d 14

 Położenie Duisburga na początku historycznego okresu wymienione po raz pierwszy w dokumencie z 883 r., już w średniowieczu rozwinęło się w miejskie centrum handlowe, ale w XIII w. straciło znaczne znaczenie gospodarcze i polityczne. W XIX wieku Duisburg rozrósł się dzięki korzystnemu położeniu rzeki z portami i bliskości złóż węgla w Zagłębiu Ruhry oraz prężnemu rozwojowi przemysłu żelaznego i stalowego. Pod względem urbanistycznym Duisburg charakteryzuje się dużymi obiektami przemysłowymi tamtych czasów, z których niektóre są nadal w użyciu, a niektóre są zintegrowane z parkami lub, jak w wewnętrznym porcie, są wykorzystywane przez firmy i instytucje kulturalne.

Ale wróćmy do mego pierwszego kroku na tej ziemi. Mieszkanie znalazłem natychmiast za sprawą mamy, a w pierwszym  roku, ze względu na pochodzenie mamy mogłem uczęszczać na nauki języka i lekcje przystosowania technicznego. W tym czasie poznałem wiele urządzeń elektrycznych, mnie do tej pory - mimo wielkiej praktyki - nie znanych.
Patrzyłem wielkimi oczyma na różnice techniczne, ale to tylko mnie mobilizowało do nauki. TAK - ZNOWU BYŁEM UCZNIEM.
Ten rok intensywny, poznawczy dał mi dużo satysfakcji, że poznaję zupełnie mi nieznane technologie. To był naprawdę fajny okres, tym bardziej, że po roku otrzymałem piękne, nowe mieszkanie, którego powierzchnia była ogromna! I do tego przydomowy ogródek w centrum dzielnicy z tradycjami! Wszędzie blisko i zielono. Bo Duisburg to naprawdę zielone miasto, pomimo swych przemysłowych tradycji. Na dodatek zdobyłem całkiem niezłą pracę.

 d 04
Pięć linii produkcyjnych wyrobów dla McDonald's 

d 05
Kontrolerzy jakości wybierają produkt  Chicken Nuggets  dla McDonald's

d 06
Dostawa piersi kurczaka do produkcji i odbiór wyrobów gotowych przez chłodnie samochodowe

d 12
Tak wyglądała moja praca

 d 09   d 07d 08
VAL, VAL2, VAL3 i KRL to języki, które zostały opracowane dla robotów przemysłowych

Legendarny uniwersalny sterownik PLC Sterownik SIMATIC S7-300 jest używany w wielu aplikacjach na całym świecie i sprawdził się tam miliony razy. Sterowanie umożliwia oszczędność miejsca i budowę modułową. Różnorodny asortyment modułów może być używany w zależności od zadania do centralnych rozszerzeń lub budowy zdecentralizowanych struktur i umożliwia ekonomiczne magazynowanie części zamiennych. SIMATIC jest znany z ciągłości i jakości. Programowalny sterownik logiczny, PLC – uniwersalne urządzenie mikroprocesorowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny lub urządzenia technologicznego. Sterownik musi zostać dopasowany do określonego obiektu sterowania poprzez wprowadzenie do jego pamięci żądanego algorytmu działania obiektu. 

d 10Tak wyglądały nasze pomieszczenia ruchu elektrycznego

Zakres funkcji oprogramowania STEP 7 jest stale poszerzany od czasu jego wprowadzenia w 1995 roku. Sterowniki PLC stają się coraz bardziej inteligentne, ale wzrasta również złożoność. THEPAS zna systemy Siemens Simatic od 1990 roku i dlatego może programować i konserwować wszystkie zespoły PLC. Można również zaprogramować kompatybilne elementy sterujące, które pochodzą od innych producentów i są zgodne ze standardem S7. W Niemczech pracowałem tylko w jednym zakładzie przez 25 lat. Przestawienie się z pracy górniczej na spożywczą było naprawdę dużym wyzwaniem. Nagle znalazłem się w zupełnie innym świecie elektryki i elektroniki. Pracowałem z zupełnie innymi urządzeniami. Stałem się automatykiem przy produkcji. Mój zakład pracy był wiodącym w całej Europie. Dlatego to my, elektrycy-automatycy uruchomialiśmy tego typu fabryki produkujące dla McDonald's w wielu krajach Europy i Azji. A linie produkcyjne były naprawdę do końca automatyczne. Od dostawy składników produkcji do mielenia, formowania panierowania, smażenia w tłuszczu, zamrażania, ważenia, pakowania i składowania gotowego produktu w chłodniach. Praca ludzka polega w tym zakładzie na naciśnięciu przycisku rozpoczęcia produkcji i nocnym myciu wszystkich maszyn i urządzeń.
Dla mnie było to fantastyczne i ciekawe przeżycie, bo gdy stanęła jedna z linii produkcyjnych, to za pomocą "laptopa" naprawialiśmy je. A tempo produkcji na tych liniach jest zawrotne. Nieraz w środku nocy budzono mnie w domu, by przyjechać do zakładu pracy, gdy po siarczystym myciu urządzeń gorącą wodą pod ciśnieniem jakaś linia nie mogła zastartować. Co prawda na nocnej zmianie byli elektrycy, ale...TAK - mogę stanowczo powiedzieć, że żadnej wielkiej kariery w moim życiu nie zrobiłem, ale zawsze wykonywałem ciekawą pracę z wielkim zaangażowaniem.

d 03Poniżej linia produkcji  Chicken Nuggets  dla McDonald's.

 

KONIEC

Komentarze obsługiwane przez CComment