foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

koszary miniByła niedziela. To bardzo ważne, gdyż Pudi, wielki kibic sportu samochodowego podczas naszych wieczornych rozmów zapowiadał, że w telewizji musi zobaczyć wyścig Formuły 1. W naszym wakacyjnym domku próbował nieraz jak działa telewizja i jakiej jakości obraz może zobaczyć. Wiedział, że RTL transmituje na żywo wyścigi, dlatego z mego wypełnionymi propozycjami wycieczek laptopa wybrałem Vogelsang. Po pierwsze dlatego, że to blisko, więc w krótkim czasie dotrzemy na miejsce i co najważniejsze Pudi obejrzy wyścigi, a po drugie jeśli jesteśmy już w Niemczech należy mym szkolnym kolegom pokazać jedno z trybów powstawania narodowego socjalizmu. Myślę, że nasza wycieczka nie byłaby pełna, gdybym ich tam nie zabrał.

 

kosz 01kosz 02kosz 03kosz 04kosz 05

W 1933 r. w przemówieniu w Szkole Reichsführera NSDAP i Niemieckiego Frontu Pracy w Bernau pod Berlinem, Adolf Hitler wezwał do budowy nowych szkół dla „młodych przywódców” Narodowo-Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotniczej (NSDAP). Budowę powierzono Reichsleiterowi Robertowi Leyowi. Ley zlecił budowę trzech „obozów szkoleniowych”:
w Crössinsee (Pomorze),
w Sonthofen (Allgäu),
w Vogelsang w regionie Eifel.
Budowa, która w dużej mierze prowadzona była w dzielnicy Schleiden, została sfinansowana ze środków wywłaszczonym związkom zawodowym i stowarzyszeniom pracodawców. Nazwa Vogelsang pochodzi od historycznej nazwy pola tego obszaru.
W marcu 1934 r. odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obozu szkoleniowego Vogelsang, i od razu w pierwszej fazie budowy zatrudniono tam 1500 pracowników, by za dwa lata ukończyć budowę koszar.

kosz 06kosz 07kosz 08kosz 10kosz 09

Oprócz obiektów wzniesionych na Vogelsang zaplanowano znacznie większe obiekty. Między innymi miał powstać gigantyczny „Dom Wiedzy” z biblioteką o powierzchni 100 m x 300 m. Ponadto zaplanowano obiekt „Siła dzięki radości” z 2000 miejscami noclegowymi. Na Vogelsang miały też powstać największe obiekty sportowe w Europie. Prace budowlane, z których część już się rozpoczęła, przerwano z chwilą wybuchu wojny. Jednak zdążono wybudować już wiele obiektów ćwiczebnych oraz amfiteatr i pływalnię krytą.
W zabójczym tempie powstał obiekt szkolny dla przywódców partii NSDAP. Po drugiej wojnie światowej był to najpierw brytyjski a następnie bardzo długo, belgijski poligon wojskowy. Dziś każdy może poznać to miejsce jako kosmopolityczne i międzynarodowe IP firmy Vogelsang.

kosz 11kosz 12kosz 13kosz 14kosz 15

W Vogelsang IP utworzono nowe centrum dla zwiedzających z ekspozycją nazistowskiej dokumentacji i stałą wystawą „Przeznaczenie: Herrenmensch. NS-Ordensburgen między fascynacją a przestępczością” oraz „Schaufenster Eifel” z informacjami o regionie i jego ofertach turystycznych. Bo Niemcy przypominają o swych niechlubnych kartach historii i wiem na pewno, że się wstydzą tego rozdziału zakończonego podbojem sąsiednich krajów i ludobójstwem. Chcą też młodzieży pokazać, do czego prowadzi zwyrodnienie. Tak, chciałem pokazać kolegom jak powstawała ta machina nieludzkiej ideologii i w jakich warunkach szkolono przyszłych zbrodniarzy. Bo ideologie, które porywają szaleńców są największym zagrożeniem świata. I chociaż ten były obóz szkoleniowy usytuowany jest w przepięknych terenach gór Eifel, oraz był budowany z rozmachem, to jednak jest to miejsce przytłaczające i smutne ze względu na swoją historię.

kosz 16kosz 17

Do naszej kwatery wróciliśmy po zjedzeniu obiadu wcześnie, więc pytam kolegów, czy jeszcze dalej jedziemy, czy też zostajemy i oglądamy formułę. Głosowaliśmy. Pudi został w domu, by oglądać tego 29 maja 2011 roku wyścig F1 w Monako, a w zasadzie (Monte Carlo), które wygrał Sebastian Vettel (Red Bull-Renault), zaś faworyt Pudiego, Fernando Alonso (Ferrari) był drugi.
My w trójkę wyruszyliśmy w następną trasę, by zwiedzić pięknie położony w dolinie zamek. Inne zamki budowano na wzgórzach, zaś ten schowany za górami.

Część ósma TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment