• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

tobor gabriel 1Rządzący Radzionkowem od 2006 roku nasz absolwent (5b 1981 Technikum Elektroniczne, specjalność: Elektronika, wychowawca: Igła Krystyna) dr Gabriel Tobor zapowiedział walkę o reelekcję (prawo pozwala mu startować już tylko jeden raz), chce to robić przez następne kolejne pięć lat. Kampanię oficjalnie rozpoczął z początkiem marca. Wystawił go jak zwykle Komitet Inicjatywa Mieszkańców Radzionkowa.

 Rządzący miastem Radzionków od 18 lat dr Gabriel Tobor będzie miał rywalkę w walce o fotel burmistrza. Wyzwanie rzuciła mu Justyna Janiczek wystawiona przez Komitet Wspólny Radzionków.
W kończącej się kadencji wykonano osiemdziesiąt różnego rodzaju zadań opiewających na sto milionów złotych, miasto świetnie sobie radziło, choć mieliśmy przecież do czynienia z kilkoma poważnymi kryzysami: pandemią, wojną na Ukrainie i kryzysem energetycznym. Ale daliśmy radę, a to zasługa wielu osób, między innymi naszych wspaniałych urzędników, którzy wykazali się kompetencją - mówił na inauguracji kampanii wyborczej - burmistrz.

Tobor Gabriel 

To, co rozpoczęte chcemy teraz kontynuować. Robić to gryfnie, cuzamyn i akuratnie (pięknie, razem i jak należy - dop. ToN). W ciągu najbliższych pięciu lat burmistrz Tobor chce między innymi zmodernizować kąpielisko otwarte na Księżej Górze (pierwszy w dziejach miasta basen kryty oddano do użytku niedawno), remontować stare drogi i dokończyć budowę nowych, wyprowadzających ruch z centrum, modernizować sieć wodno-kanalizacyjną, zabudować stworzony w ostatniej kadencji Eko-Rynek, budować mieszkania komunalne i socjalne, stworzyć tężnie przy Karolince oraz na plantach w Rojcy, a na tych ostatnich zapewnić warunki do uprawiania lekkoatletyki. Kandydatką do Rady Powiatu Tarnogórskiego, startującą pod szyldem Inicjatywy Obywatelskiej Powiatu Tarnogórskiego jest też córka burmistrza, Marta Tobor, absolwentka prawa i wielu studiów podyplomowych.
Radzionków to moje miejsce na Ziemi. Mam go we krwi. Wyssałem go z mlekiem matki, przejąłem z uściskiem dłoni ojca. Tu mieszkali moi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice, teraz mieszkam tu ja, moje dzieci i wnuki - mówi burmistrz Tobor.

Zobacz też TUTAJ oraz TUTAJ i zagłosuj!!  TUTAJ 

Opracowano na podstawie artykułu, który pojawił się w Życiu Bytomskim 08.03.2024 autorstwa Tomasza Nowaka.

Komentarze obsługiwane przez CComment