• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

wisniewski wieslaw 3
Wiśniewski Wiesław

Absolwent 5c 1976
Technikum Elektroniczne

Specjalność: Elektronika
Wychowawca: Szymik Władysława

 Już będąc w szkole wykazywał zdolności organizatorskie. Zaangażował się do Szkolnego Teatru AKSJOMAT, prowadzonego przez siostrę Elę Wiśniewską. Teatr działał bardzo aktywnie, wystawiając sztuki teatralne - m.in. „Matka", „Zegarek", „Piotr" - oraz liczne akademie szkolne.
Po latach Wiesiu wspominał te występy, obycie estradowe bardzo pomogło Mu w dalszej pracy zawodowej.
Po maturze i różnych zawirowaniach życiowych Wiesław Wiśniewski założył bardzo prężną i popularną firmę LIBERTY. Siedziba firmy znajdowała się w Bytomiu przy ul. Wrocławskiej, w pięknym Pałacyku, który został przez Niego pieczołowicie odremontowany.
Powstały w 1996 r. Klub Emerytów, Absolwentów i Sympatyków, prowadzony przez Elżbietę Sochacką był corocznie zapraszany przez Wiesława, na tradycyjne Opłatki.
Atmosfera była wspaniała, rodzinna, życzenia, uściski, radość z wspólnych chwil. Spotkania te były bardzo cenione i oczekiwane przez uczestników.
Wiesław Wiśniewski wiele razy wspierał działania naszego Klubu, zwłaszcza związane z obchodami jubileuszowymi Szkoły. To dzięki Niemu mogliśmy wydać Monografie Szkoły, Monografię Klubu oraz liczne publikacje tomików wierszy.
Z okazji 55 lecia została utworzona Sala Historii Szkoły, cały remont i przebudowę lokalu wykonała szkoła. Dzięki wsparciu finansowemu Wiesława, można było Salę wyposażyć w sprzęt, meble, tablice. Dzisiaj Sala prezentuje się znakomicie, zawiera wiele ciekawych eksponatów, tablic tematycznych, dokumentów i zdjęć.
Wiesław Wiśniewski, bardzo mocno i z zaangażowaniem wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne. Jest także wieloletnim działaczem Klubu Sportowego CZARNI BYTOM, a obecnie jego Prezesem. Klub odnosi znaczące sukcesy sportowe w Polsce i na Świecie.
Nasz Kochany Wiesiu zawsze pamięta o NASZEJ SZKOLE, którą wspomina z wielkim sentymentem.
Fragmenty wypowiedzi:
„...Cieszę się, że mamy okazję znowu się spotkać. Okazja, to 65 lecie powstania NASZEJ SZKOŁY, jest dla nas wszystkich momentem wspominania naszych najpiękniejszych lat młodości, jakże miłej. Był to okres zabawy, beztroski, zdobywania doświadczeń, przekształcenia się w ludzi dorosłych. A wszystko to odbywało się wśród wspaniałych Przyjaciół, w doskonałej atmosferze NASZEJ SZKOŁY. Dla mnie osobiście był to okres, gdy kształtowała się moja osobowość, czas pełen doświadczeń, a także okres nauki, nie tylko tej szkolnej, ale przede wszystkim nauki życia...
I w tym widzę największą zasługę NASZEJ SZKOŁY, która była nam nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim domem.
Uczyli w niej wspaniali Nauczyciele, którzy całe swoje życie poświęcili wychowywaniu pokoleń młodzieży, kształtując nasze życie na przyszłe dziesięciolecia, także Ci, których już nie ma między nami, nieodżałowani, których trudno wszystkich wymienić, a którzy wpłynęli na naszą dzisiejszą postawę.
Drodzy Przyjaciele, chciałbym Wam wszystkim życzyć, żeby ten cudowny czas spędzony w Tej SZKOLE pomógł Wam w życiu codziennym pokonywać wszelkie trudności, a WAM drodzy Wychowawcy, dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiliście...".

Zobacz też TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment