• To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

  • To była szkoła, to były czasy!

Energetyk-Elektronik

To była szkoła, to były czasy!

Zamawianie biuletynu

Bieżące wiadomości

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

gacka jolanta 1

 

Absolwentka 5b 1975
Technikum Elektroniczne
Specjalność: Miernictwo elektryczne i elektroniczne
Wychowawca: Kopeć Bogumiła

Życiem rządzi przypadek, tak również było ze mną.

 Moja kuzynka Krysia była uczennicą „Energetyka" w Bytomiu. To wpłynęło na mój wybór szkoły średniej. Jakież było jednak moje zdziwienie, gdy okazało się, że techniczna szkoła tętni artyzmem. Muzyka była moją pasją już od przedszkola, więc bez zastanowienia stanęłam do konkursu „Mikrofon dla wszystkich" i stałam się członkiem „Trzynastki", szkolnego Zespołu Muzyczno-Wokalno--Aktorskiego pod opieką Pani Basi Sochackiej, której energia i zaangażowanie mobilizowało do pracy i nauki. Dzięki pomocy finansowej szkoły, mogłam rozwijać swoje zdolności wokalne - najpierw na prywatnych lekcjach emisji u pana M. Druksa, a następnie w Studiu Debiutów przy TVP Katowice.
Pani Basia (Jej niespożyte siły i determinacja) przeprowadziły mnie przez wszystkie możliwe amatorskie konkursy wokalne, jak np. RYTMY KATOWIC, łącznie z Festiwalami: Piosenki Polskiej w Opolu, Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, Piosenki Patriotycznej w Kraśniku. I to właśnie dzięki Festiwalom dostałam propozycję pracy (oczywiście po uzyskaniu matury) w Zespole Wojsk Obrony Powietrznej „RADAR" z siedzibą w Warszawie.
To był punkt zwrotny. Od tej pory, aż do dnia dzisiejszego, moje życie związane jest z muzyką. Warunkiem dalszej pracy w Radarze było uzyskanie uprawnień zawodowych, co wiązało się z egzaminem przed Państwową Komisją Egzaminacyjną pod przewodnictwem Profesora Aleksandra Bardiniego. Zaprawiona w konkursach, choć z wielką tremą, która mnie nigdy nie odstępuje - zdałam egzamin CELUJĄCO.
Tym sposobem ziarno pasji zasiane i pielęgnowane przez Panią Basię Sochacką w Energetyku,
sprawiło, że moje życie związane jest ze sceną i muzyką.
Po kilkuletniej pracy z zespołem „Radar" zaangażowałam się do zespołu TRAGAP, działającym przy Pagarcie. Z tą grupą miałam okazję zwiedzić wiele krajów w Europie i na świecie, m.in. Japonia, Liban, Emiraty Arabskie. Pracowałam też przez kilka sezonów na Promie Wiking, linia na trasie Finlandia - Szwecja.
Obecnie będąc już na emeryturze - nadal zajmuję się moją ukochaną muzyką. Przygotowuję i prowadzę zajęcia umuzykalniające dla Przedszkoli w Warszawie. Praca ta daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia.
Dziękuję Pani Basiu !!

Jolanta Gacka udostępniła nam płytę CD z jej nagraniami. Zobacz TUTAJ

Komentarze obsługiwane przez CComment