foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
koj_00.jpg  Stało się !!!
Grupa zaangażowanych mieszkańców Bytomia: Piotr Wójcicki
(przewodniczący Rady Rodziców naszego ELEKTRONIKA) oraz
Henryk Wilk, Halina Nowak, Dawid Jendrzok i Irena Sobierska
powiedzieli NIE aroganckim i dyletanckim rządom P. Koja oraz
usłużnej mu Radzie Miejskiej.
cebulla_henryk_2.jpgH. Cebulla
To powinniśmy sobie zapamiętać, gdyż nie są to ludzie, którymi kieruje ambicja polityczna (są bezpartyjni) i nie kierują nimi przesłanki natury materialnej (rzadkość dzisiaj), ale jedynie troska o nasze upadające miasto.
Zapamiętać też trzeba osobę radnego Henryka Bonka i całej Bytomskiej Inicjatywy Społecznej, którzy stali od początku przy ELEKTRONIKU przeciwstawiając się likwidacji tej tak zasłużonej szkoły. Słowa podziękowania należą się też uczniom ELEKTRONIKA, nauczycielom i rodzicom, absolwentom tej szkoły i ich znajomym, podziękowania dla wszystkich mieszkańców Bytomia, którzy już dość mają rządów różnych klik partyjnych.
Wszyscy oni akcją zbierania podpisów, poprzez przez nich utworzone strony internetowe, poprzez ich wpisy i komentarze, przyczynili się walnie do ilości głosów bytomian żądających usunięcia obecnych władz.
b_150_100_16777215_00_images_blogi_blogi_autorskie_henryk_cebula_Komentarze_czerwona_karta.jpg   Czerwona Karta dla P. Koja i Rady Miejskiej Z czasem do akcji przyłączyły się też wszystkie partie opozycyjne oraz organizacje, ale gdy już wiadomo było, że ilość podpisów jest wystarczająca do przeprowadzenia referendum. Wśród nich były nawet takie, dla których my Ślązacy jesteśmy "opcją", lub też nasza mowa śląska stanowi zagrożenie dla suwerenności państwa. Jeżeli tym ludziom przyświeca wyłącznie dobro Bytomia - to również należy im podziękować.     

Przed nami jest teraz referendum. Nadzieją Koja i współrządzącej z nim organizacją Wołosza  "Bytom Przyjazne Miasto"  jest jedynie to, że frekwencja będzie za niska, by ich odwołać. Słusznie rozumieją oni, że ludzie są coraz bardziej znużeni wyborami, które w efekcie są jedynie wygraną dla ludzi, dla których liczy się wyłącznie korzyść osobista. Zmian na lepsze nie widać w Bytomiu albo też gdzie indziej, więc wszędzie ludzie w dużej mierze "olewają" każde wybory. Musimy więc się temu przeciwstawić mobilizując maksymalną liczbę mieszkańców Bytomia do uczestnictwa w referendum.
A jest nas wielu. Są to uczniowie i absolwenci  ENERGETYKA-ELEKTRONIKA, ich rodzice i nauczyciele, sąsiedzi i znajomi, inni bytomianie - słowem wiele tysięcy bytomian niezadowolonych z obecnej władzy.
Warto kruszyć kopie!
Nowy prezydent miasta i nowa Rada Miasta mogłyby być nowym początkiem lepszych czasów dla Bytomia. Mogliby również uchwalić połączenie klas ELEKTRONIKA i umieszczenie ich w jednym budynku jako jednej szkoły. Do tego czasu Koj z pewnością już sprzeda budynki ELEKTRONIKA, bo "inwestor" już teraz jest niecierpliwy.
Ale budynek dla ELEKTRONIKA znajdzie się na pewno - jak nie w samym Bytomiu, to w Radzionkowie, który jeszcze nie tak dawno był dzielnicą Bytomia.

Henryk C. 
 

Komentarze obsługiwane przez CComment