foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
foto1
Krajobrazy Polski
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bmin

 
Oprócz Parku Rododendronów Brema posiada wyjątkowy, przyjazny i otwarty dla każdego, Park Miejski (Bürgerpark).

To jeden z najpopularniejszych celów wycieczek w Bremie.

 

 


bprk1

Park Miejski w Bremie jest jednym z niewielu prawie całkowicie zachowanych dzieł sztuki ogrodowej XIX wieku i jest jednym z najważniejszych parków krajobrazowych w Niemczech.

 

Piknik, wycieczka rowerowa, jogging i wiele innych propozycji: w bremeńskich parkach wszystko jest realne. Tu można wsłuchać się w szelest drzew i śpiew ptaków, odkryć bujną roślinność, cieszyć się ciszą z dala od hałaśliwego ruchu ulicznego – w środku wielkiego miasta!
                                                                             Brücke1

  Brema posiada status Wolnego Miasta i jednego z 16 niemieckich krajów związkowych (Landów).

bprk4

Zielone płuca Bremy, kraina przygód dla dzieci, sielanka dla zakochanych, wypoczynek dla zestresowanych - Bürgerpark na swoich 200 hektarach oferuje dla każdego coś i to od ponad 150 lat.

Od momentu powstania w 1866 roku Bremer Bürgerpark był finansowany prawie wyłącznie ze środków prywatnych. Ta hanzeatycka tradycja jest wyraźnie widoczna, ponieważ łączy pokolenia mieszkańców Bremy ze swoim parkiem. Świadczą o tym nazwy wielu podarowanych mostów, ławek i pomników oraz wiele darowizn, które co roku umożliwiają prywatne utrzymanie tak dużego parku.

                                                                                                        bprk2
W Bremie jest mnóstwo pięknych parków, a jeśli przyjeżdżasz w przytulne miesiące, to nie ma nic przyjemniejszego niż znalezienie swojego ulubionego kawałka trawki do leżenia.

Komentarze obsługiwane przez CComment