foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bmin

 
Oprócz Parku Rododendronów Brema posiada wyjątkowy, przyjazny i otwarty dla każdego, Park Miejski (Bürgerpark).

To jeden z najpopularniejszych celów wycieczek w Bremie.

 

 


bprk1

Park Miejski w Bremie jest jednym z niewielu prawie całkowicie zachowanych dzieł sztuki ogrodowej XIX wieku i jest jednym z najważniejszych parków krajobrazowych w Niemczech.

 

Piknik, wycieczka rowerowa, jogging i wiele innych propozycji: w bremeńskich parkach wszystko jest realne. Tu można wsłuchać się w szelest drzew i śpiew ptaków, odkryć bujną roślinność, cieszyć się ciszą z dala od hałaśliwego ruchu ulicznego – w środku wielkiego miasta!
                                                                             Brücke1

  Brema posiada status Wolnego Miasta i jednego z 16 niemieckich krajów związkowych (Landów).

bprk4

Zielone płuca Bremy, kraina przygód dla dzieci, sielanka dla zakochanych, wypoczynek dla zestresowanych - Bürgerpark na swoich 200 hektarach oferuje dla każdego coś i to od ponad 150 lat.

Od momentu powstania w 1866 roku Bremer Bürgerpark był finansowany prawie wyłącznie ze środków prywatnych. Ta hanzeatycka tradycja jest wyraźnie widoczna, ponieważ łączy pokolenia mieszkańców Bremy ze swoim parkiem. Świadczą o tym nazwy wielu podarowanych mostów, ławek i pomników oraz wiele darowizn, które co roku umożliwiają prywatne utrzymanie tak dużego parku.

                                                                                                        bprk2
W Bremie jest mnóstwo pięknych parków, a jeśli przyjeżdżasz w przytulne miesiące, to nie ma nic przyjemniejszego niż znalezienie swojego ulubionego kawałka trawki do leżenia.

Komentarze obsługiwane przez CComment