foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Spotkanie w Niemczech
foto1
Wycieczka do Chin
foto1
Dubaj - Diabelski młyn
foto1
DeepSpot - Dubaj
Jako zarejestrowany na naszej stronie absolwentów, możesz tutaj założyć sobie bloga, rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Zawierające osobiste przemyślenia, uwagi, spostrzeżenia, komentarze, rysunki, nagrania (audio i wideo) - przedstawiające w ten sposób światopogląd autora. Blogi mają też wiele innych zastosowań: mogą być używane jako wortale poświęcone określonej tematyce. Read More...

Zamawianie biuletynu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

miniNie ma ograniczeń w bezpośrednim ruchu lotniczym, można wybrać się na wakacje do Hiszpanii! Wycieczki do całego kraju Hiszpanii, zarówno na wybrzeża kontynentalne (Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca, itd.), na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary (w tym na Majorkę) mogą się odbywać bez przeszkód, o ile organizator nie zadecydował inaczej. Na szczęście lecę na własny rachunek. Znam tą  wyspę.
Bo przecież epidemia szaleje, więc nie mogę znieść przestoju w mej bytności na ukochanej wyspie - wyruszam, chociaż by jej dosłownie dotknąć spragnionymi stopami.

Nie mam zamiaru zwiedzać "oklepanych" celów wycieczkowych wyspy, nie mam zamiaru pokazywać słynnych pomarańczy Majorki, które teraz są dojrzałe, ale wolę w siną dal.
Wynajmuję od znajomego właściciela firmy samochód.
DOBRZE - jestem, co prawda na krótko, ale intensywnie.

ma 01

Kręta droga do Sa Calobra jest popularną atrakcją turystyczną. Na trasie można alternatywnie skręcić w lewo na ostatnim odcinku do mniej znanej Cala Tuent (Ma-2141). Po 1,5 kilometra, w Esglèsia de Sant Llorenç, dochodzisz do punktu widokowego, który warto zobaczyć nie tylko o zachodzie słońca.

ma 02

Tuż przed dotarciem do zbiornika Cúber przez Ma-10, która również jest dość kręta, jadąc z Soller, powinieneś zatrzymać się samochodem za tunelem, gdy tylko będziesz miał dobry widok na jezioro. Punkt widokowy można znaleźć na Mapach Google pod „Viewpoint Cúber”. Potem jest już z górki.

El Toro w Calvia

ma 03

Na końcu miasta El Toro w gminie Calvià Mirador Illa del Toro oferuje niezakłócony widok na ostro wpadającą w morze skałę, wraz z małymi wysepkami. Ostatni to Illa del Toro. Jeśli przejdziesz kilka metrów w lewo w kierunku obszaru wojskowego, zobaczysz miasteczko El Toro. Parking na Avinguda del Mar.

Wyspy Malgrats w Santa Ponça

ma 04

Wyspy Malgrats można podziwiać z kilku punktów w Santa Ponça, także w gminie Calvià. Najbardziej spektakularny widok jest z Mirador las Malgrats na Gran Via dels Malgrats. Ławki również zapraszają do odpoczynku.

Kaplica Portali Nous

ma 05

Z Ermita de Portals Nous masz piękny widok na elegancki port Portals Nous i Platja de s'Oratori. Możesz łatwo zaparkować samochód na Carrer Oratori lub na Plaça Oratori. Uwaga: Zwróć uwagę na godziny otwarcia terenu kaplicy!

 ma 06

Jeśli przejdziesz krótką drogą do Puig de La Moneda w osadzie George Sand w Valldemossa, możesz stamtąd nawet dostrzec słynną skałę Sa Foradada. Parking i dojazd są najlepsze na Carrer del Mig po obejrzeniu wzgórza.

Urbanizacja Sa Torre

ma 17

W urbanizacji Sa Torre w gminie Llucmajor jeden mirador podąża za drugim. Jednym z najbardziej spektakularnych jest ten na końcu Carrer d'Andorra. Tutaj odwiedzający mogą nie tylko podziwiać imponujące klify, ale także podziwiać wiele paralotniarzy, zwłaszcza w weekendy.

Son Vida w Palmie

ma 07

Nawet przejazd przez dzielnicę mieszkalną Son Vida jest wart zachodu. W drodze do najwyższego punktu Carrer Albercuix można rzucić okiem na miasto w niektórych zakrętach. Na szczycie, Palma wydaje się malutka. Uwaga: Drogi są bardzo strome i czasami z pobliskiego lasu przychodzą kozy.

Na Burguesa w Genui

ma 08

Podobnie wysoki, ale zygzakowaty, jest punkt widokowy Na Burguesa na przedmieściach Palma w Genui i posąg o tej samej nazwie w Camí Monument na Burguesa. Jeśli jesteś optymistą co do wykorzystania miejsca parkingowego i odważysz się, możesz pojechać na sam szczyt. Nieco dalej znajduje się więcej zatok parkingowych.

Latarnia morska Cap Gros Port de Soller

ma 18

Najlepszy widok na Port de Soller jest zdecydowanie z Far de Cap Gros. Droga do latarni morskiej na końcu Camí del Far jest miejscami bardzo wąska. Warto też zwrócić uwagę na wędrowców, którzy chodzą tu pieszo. Zwłaszcza poza sezonem, gdy już wjedziesz na szczyt, bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe.

Zamek Bellver w Palma

ma 19

Klasyk, który zawsze się opłaca: wycieczka do Castell de Bellver, aby zobaczyć Palmę. Nie ma problemów z parkowaniem nawet latem, ponieważ można zaparkować również na ulicy (Carrer Castell de Bellver). Alternatywnie do zamku można też dojść schodami (Carrer de Bellver) lub jedną z wielu szutrowych ścieżek. Zwróć uwagę na godziny otwarcia!

Latarnia morska w Cap Formentor

ma 09

Nie można dostać się dalej na północ na Majorkę niż latarnia morska Cap Formentor. Podejście przez Carrer Zona Formentor trochę się przeciąga, ale pod koniec robi wrażenie. Niemniej jednak kierowcy nie powinni rozpraszać się, ponieważ nie ma barierek, a zjazd jest stromy. W miesiącach letnich jedynym sposobem dotarcia na Przylądek jest autobus wahadłowy.

Es Colomer w Pollença

ma 10

Jeśli kręta droga do latarni morskiej Formentor jest dla Ciebie zbyt nużąca, możesz po drodze skorzystać z punktu widokowego Es Colomer, który znajduje się bliżej Port de Pollença. Widok na skaliste wybrzeże jest spektakularny, ale rzadko jesteś tu sam, parking zazwyczaj jest pełny. Latem można odświeżyć się w kiosku.

Ryż Coll Dels w Sa Calobra

ma 11

Istnieje kilka spektakularnych widoków i możliwości robienia zdjęć wzdłuż serpentynowych dróg do Sa Calobra w gminie Escorca. Jednym z nich, w którym można się dobrze zatrzymać pomimo wąskich uliczek, jest Mirador Coll dels Reis tuż za zakrętem Nus de Sa Corbata na Ma-2141. Parking może być ciasny w lecie.

Santuari de Cura w Randa

 ma 12

Odwiedzający Santuari de Cura na prawie 550-metrowym Puig de Randa są znacznie bliżej nieba. Wąska asfaltowa droga wije się z wioski jak wąż ogrodowy przez jałowy krajobraz, częściowo porośnięty sosnami i oferujący fantastyczne widoki na niektórych odcinkach. Możesz wtedy zatrzymać się w restauracji na górze.

 ma 13

Skręcając w Ma-10 w kierunku Fornalutx w Soller, po około dziesięciu krętych minutach dotrzesz do Mirador de Ses Barques. Stąd możesz spojrzeć w dół na Port de Soller z dużej wysokości. Ponieważ z tego punktu widokowego zaczyna się kilka szlaków turystycznych, a restauracja zachęca do odpoczynku, zazwyczaj dużo się tu dzieje. Przez większość czasu jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych.

Sa Foradada w Deia

ma 14

Skałę Sa Foradada, którą można zobaczyć tylko z daleka z Puig de La Moneda (patrz wyżej), najlepiej podziwiać z punktu widzenia posiadłości arcyksiążęcej Son Marroig na Ma-10 między Valldemossą i Deià. Miejsce to słynie również z zachodów słońca. Przyległy parking może być odpowiednio zapełniony, zwłaszcza latem.

ma 15

Niestety Torre del Verger, która znajduje się w drodze z Banyalbufar do Estellencs na drodze panoramicznej Ma-10, jest obecnie ponownie niedostępna, ponieważ jest zniszczona. Mimo to warto zatrzymać się na chwilę na pobliskim parkingu. Również stąd można dać się oczarować krajobrazowi charakterystycznemu dla zachodniego wybrzeża, w tym klifom.

ma 16

BYŁEM - popatrzyłem - więc nasycony majorkańskim powietrzem - wracam.
Na plaży byłem, kąpałem się - temperatura powietrza ...naście stopni - jestem szczęśliwy!

Komentarze obsługiwane przez CComment